Wszystko, co powinieneś wiedzieć o kryształach Swarovskiego

Kryształy Swarovskiego stają się coraz popularniejszym materiałem wykorzystywanym do produkcji biżuterii. Dzięki swojej nieskazitelnej powierzchni pięknie odbijają światło i stanowią idealne dopełnienie dla białego złota, srebra czy innych metali szlachetnych. Same kryształy, choć nie są naturalnego pochodzenia, zyskały także przez lata istnienia status luksusowych. Dlaczego warto brać je pod uwagę przy wyborze biżuterii? Co czyni je takimi wyjątkowymi?

  1. Stworzone  z zamiłowania do perfekcji
  2. Biżuteria ze smakiem
  3. Jak rozpoznać oryginalny kryształ?

Stworzone  z zamiłowania do perfekcji

Biżuteria Swarovski sklep internetowy zawdzięcza swój idealny kształt procesowi produkcyjnemu – każdy kryształ musi spełniać określone warunki, dotyczące m.in. sposobu załamania i odbijania światła. Tylko wtedy kryształ może zostać sprzedany pod logiem marki. Ze względu na tak restrykcyjne wymagania co do ostatecznego wyglądu produktu, biżuteria z wykorzystaniem tych ozdobnych elementów jest sprzedawana tylko i wyłącznie pod marką Swarovski. Projektanci niezależni, którzy w swoich wyrobach korzystają z kryształów, pozyskują je do projektów poprzez Swarovski Elements.

Biżuteria ze smakiem

Niezależnie od tego, czy kupujemy produkty w oryginalnym punkcie Swarovski sklep, czy u innych twórców wykorzystujących kryształy do swoich pomysłów, biżuteria wykańczana w ten sposób charakteryzuje się nie tylko wysoką jakością wykonania, ale także nowoczesnym designem. Sama firma również stale podąża za modą i z roku na rok aktualizuje swoją kolekcję wzorów. Z drugiej strony jest to wciąż produkt nie aż tak drogi, jak kamienie szlachetne, w związku z czym świetnie nadaje się na prezenty dla współpracownika, szefa czy dobrego znajomego. Jeżeli więc planujemy wybrać Swarovski kolczyki lub Swarovski naszyjnik jako prezent dla bliskiej osoby, możemy być pewni że będzie on strzałem w dziesiątkę.

Jak rozpoznać oryginalny kryształ?

Podobnie jak w przypadku innych kultowych produktów, także i kryształy Swarovskiego bywają podrabiane. Oryginalny produkt, niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z biżuterią, czy np. zegarkiem, posiada Certyfikat Autentyczności oraz pieczęć Swarovski Seal. Jeżeli upatrzony przez nas produkt nie ma choćby jednego z tych elementów, prawdopodobnie mamy do czynienia z podróbką. Same kryształy, uznawane od wielu lat za produkt luksusowy, szczególnie w formie biżuterii nie należą do najtańszych, w związku z czym warto zwrócić uwagę na poświadczenie ich autentyczności, zanim zdecydujemy się na zakup.

Spread the love

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *