Kamera termowizyjna do telefonu z systemem Android

Kamera termowizyjna w telefonie? Teraz to możliwe

Technologia nie znosi próżni, a raczej dynamiczny rozwój różnego rodzaju urządzeń prowadzi do jednego. Każdego dnia możemy być zaskoczeni nie tylko nic nie znaczącymi gadżetami elektronicznymi ale również uzyskać wiele pozytywnych rozwiązań odnośnie użytkowanych przez nas sprzętów. Nasze telefony, a dokładniej smartfony dają obecnie całą masę możliwości. Już samo rozpisywanie się o różnego rodzaju przydatnych aplikacjach to temat na dobrą książkę. Ciekawym rozwiązaniem na pewno jest kamera termowizyjna, którą łatwo możemy zintegrować z naszym telefonem. W jaki sposób to działa, jakie może mieć zastosowania?

Jak to działa?

Działa w prosty i normalny sposób czyli mamy do czynienia ze specjalną kamerą termowizyjną idealnie dopasowaną do smartfonów. Wystarczy urządzenie podłączyć do telefonu i można rozpoczynać pracę czy zabawę. Nie ma tutaj żadnych innych rozwiązań odnośnie funkcjonowania kamery termowizyjnej, działa identycznie jak te standardowe, które od kilku lat się użytkuje w różnych branżach. Okazuje się jednak, że najnowocześnie kamery termowizyjne do smartfonów posiadają tak dobre parametry, że biją tradycyjne produkty w tej kategorii, okazują się mieć lepszą rozdzielczość, reagowanie na dalsze odległości czy szersze parametry pracy w różnych warunkach atmosferycznych.

Gdzie może być stosowana?

W codziennych działaniach zastosowanie kamery termowizyjnej pozwala na dokładne określenie szczelności ocieplenia domu, sprawdzanie dokładnie miejsc które nie posiadają odpowiedniej izolacji. Bo jeżeli zlecimy określenie izolacji ocieplenia domu to specjaliści zrobią to właśnie za pomocą kamer termowizyjnych. Zastosowanie tego urządzenia oczywiście w przypadku pracy detektywistycznej. Detektyw nie musi kupować nie wiadomo jak rozbudowanego i drogiego sprzętu, w wielu sytuacjach właśnie tak skromnie wyglądają kamera termowizyjna do telefonu będzie znakomitym dodatkiem do rzetelnie wykonywanych czynności. Badanie zdrowia? Oczywiście ale radzę to brać w cudzysłów. Możemy za pomocą takiej kamery w smartfonie, w gronie znajomych sprawdzić kto jest zdrowy, kto w odpowiednich miejscach ma odpowiednią temperaturę ciała czyli jako gadżet imprezowy. Urządzenia stosowane będą również w przypadku inspekcji urządzeń grzewczych takich jak piece czy kotły. Przydadzą się również wszystkim tym którzy wybierają się na górskie przechadzki, wyprawy do lasu czy nawet polowania. Pozwoli to w pewien sposób się zabezpieczyć, czuć się pewniej.

Które urządzenia warte zakupu?

Na rynku pojawia się coraz więcej urządzeń typu kamera termowizyjna do telefonu. Warto bliżej przyjrzeć się dwóm modelom które na pewno zainteresują szerokie grono odbiorców.

One Flir (Android)

Flir to obecnie niezwykle popularna marka jeżeli mowa o kamerach termowizyjnych stosowanych w urządzeniach typu smartfon. Model One Flir dedykowany jest urządzeniom z systemem operacyjnym Android i o tym należy pamiętać. Jakie możliwości, jakie korzyści pojawiają się w momencie inwestycji w taki sprzęt?

Wysoki poziom uzyskiwanego obrazu przy równoczesnej rozpiętości pracy od -20 do 120 stopni C. Do tego niezwykła czułość dzięki czemu urządzenie można wykorzystywać do przeróżnych prac, nie tylko do amatorskich pomiarów ale również w wielu branżach może się przydać One Flir. Na uwagę zasługuję równocześnie to, iż urządzenie posiada swoją baterię więc jakiekolwiek obawy związane z szybkim rozładowaniem smartfona okazują się być płonne, nasze telefon nie ucierpi tutaj w szybkim czasie. Zwracam uwagę na rozmiar, niezwykle małe urządzenie i to sobie chwalę, nie tylko zresztą ja. Wystarczy poczytać opinie w internecie. I na sam koniec bogate wsparcie ze strony producenta. Pobieramy specjalnie dedykowaną aplikację Flir One App która prezentuje się naprawdę ciekawie, posiada wiele interesujących opcji. [ Sprawdź cenę w sklepie ]

Compact XR Seek Thermal (Android)

Trochę inny sprzęt niż ten od Flir. Firma Seek proponuje coś naprawdę skrojonego pod potrzeby przede wszystkim wymagających, którzy pragną korzystać z urządzeń w celach profesjonalnych, przydatnych. Na pewno lekkość urządzenia zasługuje na osobne zdanie. Jak wiadomo dążenie do miniaturyzacji jest naturalnym działaniem w wielu dziedzinach, tutaj jednak mamy do czynienia z czymś naprawdę doskonale przygotowany. Małe urządzenie, lekkie, nie przypomina z żadnej strony kamery termowizyjnej. Zakres urządzenia powala na kolana, od -30 do 330 stopni C. Czyli możemy stwierdzić, rozpiętość jakiej nie znajdziemy w wielu urządzeniach tego typu, nie wspominając o tym, że i część kamer nie może startować do walki w tej kategorii. Producent zwraca uwagę, chwali się możliwościami wykrywania nawet ponad 500 metrów. Jaka jest prawda? Aż na takich odległościach nie testowałem więc może to rzeczywistość aczkolwiek udało mi się przetestować urządzenie w lesie na odległości 380 metrów. Działało dobrze, uzyskałem to co chciałem.

Jeżeli kamera termowizyjna Compact XR Seek Thermal ma być używana jedynie w celach rozrywkowych to lepiej poszukać czegoś innego. W przypadku prowadzenia poważnych działań z jej użyciem warto inwestować. To zdecydowanie jeden z topowych sprzętów. [ Sprawdź cenę w sklepie ]

Spread the love

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *