Jaka mini i mikro wieża najlepsza? Ranking wież stereo

Wybór odpowiedniej wieży stereo dla laika to naprawdę skomplikowana sprawa. Skoro w ofercie sklepu możemy znajdować całą masę produktów w podobnych cenach, podobnie wyglądających to na jakiej podstawie można zdecydować się na coś ostatecznie? Rzut monetą, wyliczanka, a może jednak poznanie bliżej tematu, sięgnięcie po specjalistyczne terminologie, oswojenie się z nimi? Jak czytać parametry sprzętu HiFi Audio, jakie funkcje może posiadać i do czego się przydadzą, a także co dodatkowo dany producent przygotowała celem zwiększenia komfortu użytkowania wieży stereo.

Wieża Sony CMT-SBT40D

Dobry sprzęt muzyczny na każdą kieszeń. Kiedy szukacie czegoś naprawdę profesjonalnego, z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi to koniecznie sięgajcie po sprzęt prosto od Sony. Co jest w nim takiego, że naprawdę warto mieć go w domu czy biurze? Zestaw ten daje wszystko czego oczekuje się po urządzenia typu wieża. Przede wszystkim możemy korzystać z technologii Bluetooth, która pozwala odtwarzać muzykę z różnego rodzaju urządzeń, nie musimy posiadać płyt czy pamięci USB. Ale kiedy już mamy USB z muzyką to dlaczego by nie skorzystać z tej opcji? To jednak nie koniec, bo wszyscy melomani, a dokładniej tradycjonaliści będą zachwyceni możliwościami dźwiękowymi kiedy zaczną odtwarzać płyty. To jednak wciąż mało informacji pochodzących od producenta, informacji odnośnie możliwości tego sprzętu. Dobrze jest wiedzieć, że wieża Sony wyposażona jest w technologię NFC czyli zamiast kombinować z podłączaniem różnych kabli, kombinowaniem z konfiguracją, możemy spokojnie wszystko sobie załatwić jednym ruchem, przyłożeniem. I naturalnie nad wszystkim zapanujemy na podstawie posiadanego pilota, co oczywiście jest dziś standardem.

Sprawdź aktualną cenę w sklepie

Wieża Pioneer X-EM 26

Dobra wieża w niskiej cenie – to całkiem możliwe. Wystarczy ty;ko bliżej spojrzeć na to co proponuje Pioneer. Co tutaj dostajemy dokładnie, jakie korzyści otrzymamy kiedy zainwestujemy w ten właśnie sprzęt? Za pomocą sprzętu takiego jak wieża Pioneer X-EM 26 możemy odtwarzać pliki takie jak MP3 CD, możemy odtwarzać płyty CD oraz CD-R i CD-RW. Czyli zupełna dowolność, ale najważniejsze, że mamy do czynienia z możliwością słuchania MP3. To jednak tylko początek zalet jakie daje to urządzenie. Sprzęt wyposażony jest w Bluetooth, wejście USB, a dla osób które słuchają radia zaletą będzie nie tylko możliwość włączenia ulubionej stacji ale również to, że wieża Pioneer gwarantuje możliwość zapamiętania aż dwudziestu rozgłośni radiowych. Podsumowując – wieża Pioneer X-EM 26 to doskonały sprzęt dla amatorów słuchania muzyki. Jeżeli ktoś jest audiofilem to na pewno na ten sprzęt nie spojrzy ale każdy kto nie posiada nie wiadomo jak wielkich wymagań, każdy kto lubi wieczorem posłuchać radia czy poćwiczyć przy ulubionych nutach, będzie zadowolony z tego co daje to właśnie urządzenie. Doskonała cena i doskonałe rozwiązania technologiczne.

Sprawdź aktualną cenę w sklepie

Wieża Panasonic SC-PM250

Marka Panasonic to nic innego jak najlepsze rozwiązania odnośnie sprzętu grającego. I tak jest w przypadku kiedy mowa o tej właśnie wieży, kiedy ktoś zdecyduje się zdobyć na własność urządzenie o nazwie wieża Panasonic SC-PM250. Czy wydając mniej niż 400 złotych można dostać coś naprawdę doskonałego w kategorii wieża? Oczywiście że tak. Ten sprzęt może odtwarzać pliki w formacie MP3 ale również odtwarza płyty w formatach CD, CD-DA oraz CD-R i CD-RW. Czyli każdy znajduje coś dla siebie, czyli każdy będzie zadowolony z tej właśnie różnorodności. Wieża posiada nieskomplikowany, wręcz klasyczny wyświetlacz ale to jest zaleta. Nie trzeba się przejmować zbyt dużą ilością informacji, wszystko na odpowiednim poziomie. Kolejnym argumentem za zakupem wieży jest oczywiście technologia zastosowana w głośnikach. Bass Reflex i wszystko jasna. Dobra jakość, dobrze słucha się muzyki z tej wieży. Wieża oczywiście wyposażona w Bluetooth czyli mamy do czynienia ze standardem, możemy wykorzystywać inne urządzenia do słuchania muzyki z wieży. A na zakończenie oczywiście słów kilka o pasmach radiowych. Znajdziemy tutaj odtwarzacz radiowy i możliwość zapamiętania aż 30 ulubionych rozgłośni.

Sprawdź aktualną cenę w sklepie

Wieża Blaupunkt MS30BT

Mikrowieża Blaupunkt to doskonałe rozwiązanie dla każdego kto nie szuka wyrafinowanych sprzętów, kto nie poszukuje nie wiadomo czego. To po prostu klasyczna wieża do domowego czy biurowego użytku. Ale to nie oznacza, że nie ma tutaj niczego, że nie znajdziemy w tej wieży dobrych rozwiązań technologicznych. Z uwagi na system Bluetooth możemy sobie ustawiać i włączyć muzykę z wieży niezależnie w jakim miejscu domu przebywamy. Czy to z komputera, czy to z telefonu. Sprzęt pozwala odtwarzać naturalnie pliki w formacie MP3 co nie oznacza, że tradycjonaliści będą poszkodowani. Nic z tych rzeczy. Wybierając sprzęt taki jak wieża Blaupunkt MS30BT można skorzystać z odtwarzacza CD czyli tak naprawdę jeżeli ktoś poszukuje muzyki z wszystkimi dźwiękami zrobi to bez problemów. Wieża Blaupunkt estetycznie się prezentuje, jest niezwykle ciekawie zaprojektowana. Do tego nie będzie zajmowała wiele miejsca. Co ważne – sprzęt ten możemy praktycznie postawić w każdym miejscu i będzie wszędzie pasowała. Mamy zatem doskonały sprzęt w doskonałej cenie, a tego przecież każdy szuka gdy mowa o mikrowieżach.

Sprawdź aktualną cenę w sklepie

Wieża Philips BTM2360/12

Smartfon, płyta CD, a może urządzenie z plikami MP3? Wszystko to możesz odtworzyć za pomocą wieży firmy Philips. Dlaczego warto stawiać właśnie na sprzęt tego typu, dlaczego wieża Philips BTM2360/12 może być najlepszym wyborem dla wielu osób? Zaczynamy od mocy dźwięków, mianowicie głośniki są wyposażone w doskonale znany system Bass Reflex co gwarantuje przeżycia muzyczne w otoczeniu konkretnie brzmiących basów. Dzięki technologii Bluetooth będzie można oczywiście korzystać z wieży poprzez innego typu urządzenia, choćby smartfon, choćby tablet. Czyli muzyka z pamięci urządzenia przenośnego i muzyczka gra. Producent Philips nie zapomniał oczywiście o różnych gustach, tworząc funkcję cyfrowej korekcji dźwięku. Co to oznacza? Mianowicie każdy może skorzystać z wyboru korektora, jego ustawień, każdy może wybrać przykładowo muzykę klasyczną, a może jednak rock. Do wyboru, do koloru. Z innych kwestii to wieża cieszy swoją estetyką, swoim wyglądem, tak naprawdę to najlepsze co możemy obecnie znaleźć na rynku. Na pewno wiele osób będzie zadowolonych z relacji cena – jakość.


Jak sprawdzić właściwości wieży?

Idziemy do sklepu, na półkach prawdziwe bogactwo, obok popularnych sprzętów Philips, Sony czy Pioneer znajdujemy również marki produkujące z myślą o poszukujących czegoś wyjątkowego czyli choćby Yamaha czy Denon. Co wybrać, na jakich parametrach się skupić przed podjęciem ostatecznej decyzji?

Moc dźwięku wieży

Każdy sprzęt, czy to wieża komponentowa czy to mini i mikro wieża posiada określone wartości co do maksymalnej mocy dźwięku. Ta moc w przypadku standardowych urządzeń wahać się może od 5 Watów do 50 Watów. I na zdrowy rozum im większa wartość tym większa moc.

Zużycie energii

Każda wieża posiada również określenie zużycia energii w trybie godzinnym. Tutaj wahania wartościowe zaczynają się od 5 W, a kończą się na 30 W. Możemy mieć zatem jasno i czytelnie określone jak będzie zużywana energia w trakcie jej użytkowania.

Czego możemy posłuchać na sprzęcie

Czyli dokładnie sprawdzamy jakiego rodzaju formaty mogą być odtwarzane. Jak wiadomo podstawa, standard to CD. Do tego dochodzą DVD, MP3-CD. To są właśnie podstawowe formaty, tego możemy się spodziewać po wieżach dostępnych na rynku.

Odtwarzacz radiowy

Każda wieża jest wyposażona w tuner radiowy dzięki czemu w każdej chwili możemy posłuchać sobie radia. W zależności od modeli otrzymuje się tunery radiowe które oferują niezwykle skuteczne wyszukiwanie stacji radiowych. Możemy znajdować także rozwiązania odnoszące się do takich tematów jak zapamiętywanie wyszukanych stacji, trwałe zapisanie ich w pamięci urządzenia.

Funkcja dysku twardego

Producenci starają się iść z duchem czasu i dlatego możemy znajdować urządzenia wyposażone w twardy dysk. Dzięki temu każdy z użytkowników danej wieży może zapisać na nim wiele utworów, w najlepszych modelach to możliwość stworzenia biblioteki z kilku tysiącami piosenek.

Funkcja WiFi

Kolejny element urządzenia dający możliwość obcowania z idealnym urządzeniem, niezwykle nowoczesnym. Dzięki funkcji WiFi nie trzeba okablowania urządzenia, można w sposób prosty i przyjemny przygotować bibliotekę muzyczną, aktualizację oprogramowania.

Techniczne parametry a wykorzystanie wieży

Każdy kto postanawia zakupić wieżę musi wiedzieć dokładnie w jakich celach będzie ją użytkował, gdzie będzie ona stała. Dlaczego? Mianowicie zacznijmy od rozmiarów. Wieża w małym pokoju, do spokojnego słuchania muzyki nie musi być duża, nie powinna posiadać nie wiadomo jak dużej mocy. Cena takiej wieży nie będzie wysoka. Kiedy chcemy zakupić wieżę do większych przestrzeni, niekoniecznie od klubu muzycznego, powinniśmy rozważyć urządzenia które będą maksymalnie wykorzystywane, będą miały odpowiednie parametry techniczne.

Spread the love

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *