Jaki dyktafon wybrać i kupić? Ranking najlepszych modeli

Dwa dobre dyktafony w przystępnych cenach!

Warto na początek przedstawić dwa dyktafony które zostały przygotowane przez renomowane firmy, które posiadają odpowiedniego rodzaju właściwości, sprawdzą się w wielu sytuacjach i do tego ich cena nie powoduje palpitacji serca. Zatem do dzieła.

Sprawdź aktualną cenę w sklepie

Kosztujący niecałe 300 złotych dyktafon Olympus VN-741PC to znakomite rozwiązanie dla każdego kto nie potrzebuje urządzenia do szpiegowski działań, a chce uzyskać dobrą jakość dźwięku przy niskich nakładach finansowych. Sam sprzęt nie jest wielki, nie jest ciężki więc spokojnie zmieści się w kieszeni. To że jest mały to oznacza, że będą problemy z jego wykorzystywaniem, wybieraniem odpowiednich przycisków. Samo urządzenie posiada pamięć 4 GB, wszystko zapisuje w formacie MP3. Liczne funkcje z kasowaniem i przeglądaniem oraz odtwarzaniem pojedynczych plików to niezwykłe ułatwienie. Do tego oczywiście ponad 1000 godzin zapisu, a czas działania to ponad 100 godzin.

Sprawdź aktualną cenę w sklepie

Dyktafon Philips DVT2500 który również kosztuje niecałe 300 złotych. W porównaniu z urządzeniem Olympusa oprócz identycznej pamięci (4GB) i możliwości zapisu w formacie MP3 oferuje równocześnie zapisy w WAV. Tutaj można jednak dodatkowo skorzystać z karty pamięci kiedy stwierdzimy że wbudowana pamięć jest za mała. Dyktafon Philips pracuje na baterii 50 godzin, posiada również możliwość zapisu ponad 1100 godzin materiału. W tych przedziałach cenowych to jedno z lepszych urządzeń, sprawdzi się praktycznie w wielu sytuacjach.

Dyktafony to urządzenia przenośne które najczęściej kojarzą się z magnetofonem i na dobrą sprawę są nim w pewnym sensie aczkolwiek zostały wyposażone równocześnie w mikrofon tak aby rejestrować to co chce się nagrywać. Skoro mowa o magnetofonie to oczywiście przez wiele lat urządzenia tego typu wyposażone były w miejsce na kasety magnetofonowe (standardowe lub mini) na których nagrywano dźwięki. Obecnie większość dyktafonów ma wbudowane dyski czy karty pamięci zapisujące wszystko cyfrowo.

Zastosowanie dyktafonu może być wielorakie. Przez wiele lat urządzenie to było wykorzystywane przez dziennikarzy, studentów, ludzi zajmujących się sztuką (muzycy, filmowcy). Dzisiaj dyktafony z uwagi na miniaturyzację znajdują zadania w takich sprawach jak choćby nagrywanie rozmów na różnym szczeblu, podsłuchiwanie, zbieranie dowodów w różnych sprawach.

Budowa dyktafonu, jego specyfikacja

Oczywiście możemy mówić o tym, że telefony, a dokładniej smartfony posiadają funkcję dyktafonu jednakże my skupiamy się przede wszystkim na tym co zagwarantować nam mogą odpowiedniego rodzaju urządzenia dedykowane czyli dyktafony produkowane przez renomowane firmy typu Sony, Philips czy też Olympus.

Wszystkie parametry urządzeń takich jak dyktafony są podane przez producentów i na tej podstawie ludzie znajdują, poszukują dla siebie najlepsze produkty do nagrywania w różnych sytuacjach. Na pewno należy zwrócić uwagę na to jaki typ dyktafonu przeglądamy, czy jest cyfrowy czy kasetowy. Kasetowe sprzęty to bardziej tzw. „oldskul” niż możliwość maksymalnego jego wykorzystywania. Istotna informacja związana jest z wielkością pamięci oraz tym w jakim formacie wszystko się zapisuje. Standardowo dyktafony oferowane na rynku mają po kilka GB pamięci, a do tego istnieje możliwość wykorzystywania również zewnętrznych nośników pamięci takich jak karty pamięci. Format zapisu to coś co powinno gwarantować nam łatwość odtwarzania, zatem spotykamy urządzenia posiadające format MP3, one królują na rynku. Warto zwrócić również uwagę na to ile konkretny dyktafon może pracować oraz równocześnie czy jest wyposażony w wyświetlacz.

Każde urządzenie posiada odpowiednie funkcje, jedno ma ich wiele, inne z kolei nie może poszczycić się ciekawą funkcjonalnością. Jednak o tym jak dokładnie konkretne sprzęty są użyteczne opiszemy poniżej, pokazują dwa dyktafony godne polecenia. Tak samo jeżeli mowa o jego wielkości. Wszak do różnych działań, w różnych sytuacjach będą nam niezbędne i dobrze wiedzieć dokładnie jak spoglądać właśnie na jego rozmiary.

Spread the love

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *