Jaki stół do ping ponga lub tenisa stołowego wybrać? Opinie, ceny, ranking

Zakup stołu do ping ponga to znakomity pomysł. Źródło codziennej rozrywki ale równocześnie możliwość dbania o formę. Wszak gra w tenisa stołowego wymaga odpowiedniej kondycji, szybkich ruchów. Zanim jednak nacieszymy się swoim stołem ping pongowym, powinniśmy wiedzieć jak wybrać odpowiedni, jak nie wyrzucić pieniędzy w błoto, jak wybrać idealny sprzęt.

Najlepsze stoły do ping ponga do wewnątrz

Najlepsze stoły do ping ponga na zewnątrz

Dawno temu, w latach 80 i 90 domowy stół do ping ponga montowany był zazwyczaj ze stołu, robiono prowizoryczną siatkę ale to wystarczyło do fantastycznej zabawy. Czasy były takie, że z radością czekało się na lekcje wf gdzie można było pograć na profesjonalnym stole do ping ponga. Oczywiście jeden, dwa stoły na jakieś 15 osób nie dawało za wiele czasu na grę, jednak radość ogromna. W pierwszej połowie lat 90 zaczęły na osiedlach pojawiać się stoły zewnętrzne. Stół do ping ponga betonowy potrafił być oblegany od rana do wieczora przez dzieciaki z całej okolicy. Do dziś możemy spotkać betonowy stół do ping ponga wśród osiedli ale że czasy się zmieniły, to coraz więcej osób może sobie pozwolić na kupno własnego stołu do tenisa. Jaki stół do ping ponga będzie najlepszy, jaki stół do tenisa stołowego wybrać aby nie przepłacić ale i równocześnie mieć w pełni profesjonalny sprzęt?

Rozmiary stołu do ping ponga

Standardowo produkowane stoły do ping ponga posiadają następujące rozmiary: 274 cm długość, 152,5 cm szerokość, 76 cm wysokość. Do tego siatka o wysokości 15,25 cm. To standard i takie właśnie rozmiary otrzyma się na większość stołów do ping ponga. Mamy zatem konkretne rozmiary należy teraz wybrać stoły z dwóch opcji czyli stoły składane lub jednoczęściowe.

Stół do tenisa stołowego zewnętrzny czy wewnętrzny?

Trzeba wiedzieć o tym, że stoły wybierane są również pod kątem miejsca ich przeznaczenia. Czy do domu, czy do klubu, czy do miejsca typu dom kultury. Trzeba brać pod uwagę możliwości metrażu danego pomieszczenia, trzeba brać pod uwagę użytkowanie. Tym sposobem dobiera się zarówno stoły pod kątem rozmiaru jak i materiałów z jakich zostały wykonane, co ma wpływ na jego żywotność. Wiadomym jest, że super profesjonalny stół do ping ponga raczej nie będzie kupowany do prywatnego, domowego użytku. Warto zwrócić jednak uwagę na konkretne jego elementy, czy często spotykany jest choćby plastik.

Jak sama nazwa wskazuje, stół do ping ponga zewnętrzny może być wykorzystywany do gry pod gołym niebem. Cechuje go wykonanie z odpowiednich materiałów, tak aby warunki atmosferyczne nie oddziaływały na niego negatywnie, by służył przez długi czas, by można było grać komfortowo w ping ponga choćby we własnym ogrodzie. Takiego typu stoły do ping ponga muszą być naprawdę doskonale przygotowane jakościowo, materiał pokrywający blat stołu powinien nie odbijać promieni słonecznych. Trzeba zdać sobie sprawę, że wewnętrzne stoły pingpongowe nie nadają się kompletnie do tego by wystawić je choćby do ogródka. Słońce będzie odbijało się o blat, a i warunki na dworze dość szybko wpłyną negatywnie na jakość takiego stołu.

Można również postawić na stół do ping ponga zewnętrzny betonowy, jednak w takim wypadku najważniejszym jest znalezienie profesjonalistów. Firmy, które znają się na takich konstrukcjach, mają na swoim koncie liczne realizacje. Jakich odpowiedzi poszukiwać na zapytanie typu betonowy stół do ping ponga cena? Tak naprawdę wszystko zależy od indywidualnego budżetu, tego ile pieniędzy można przeznaczyć na zakup i montaż takiego sprzętu.

Stół jednoczęściowy czy składany?

Jak zawsze w przypadku takich pytań należy sprawdzić wady i zalety. Dla wielu jedynym wyborem jest stół składany, dla innych stół jednoczęściowy. Jakie korzyści i jakie wady wynikają z wyboru tego czy innego stołu do tenisa?

Stół tenisowy składany to przede wszystkim większa mobilność, łatwe składanie i transportowanie choćby z ogródka do garażu. Takiego typu stół do tenisa stołowego to również możliwość gry w opcji singiel czyli składa się jego jedną część i można regularnie trenować.

Stół tenisowy jednoczęściowy to z kolei prostsza i mniej ważąca konstrukcja. To również zdecydowanie niższa cena zakupu. Jednak na rynku jest tak duży wybór, że na hasło stół do ping ponga cena znajdzie się na pewno sprzęt indywidualnie dopasowany do potrzeb i budżetu.

Którzy producenci stołów do ping ponga?

Wybierając stoły do ping ponga pamiętajmy o tym, że na rynku jest coraz więcej producentów. Co ważne, dzisiaj niejako szyją oni sprzęt na miarę czyli idealnie dopasowane dla amatorów, idealnie przygotowane jako stoły ping pongowe treningowe do klubów czy te najbardziej doskonałe, na których grają najlepsi mistrzowie. Warto zapoznać się z kilkoma różnorodnymi stołami do ping ponga, na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

Gdzie szukać stołów do tenisa? Gdzie robić zakupy?

Zasadniczo nie da się odpowiedzieć na kluczowe pytanie ile kosztuje stół do ping ponga. Można celować w stoły do ping ponga tanio, można i szukać tych droższych. Grunt to wiedzieć czego się potrzebuje i mieć przygotowane konkretne pieniądze. Warto jednak odwiedzać profesjonalne salony sportowe gdyż oprócz dużego wyboru spośród wielu wiodących marek producentów stołów do ping ponga znajdzie się również profesjonalne doradztwo. Zatem należy po prostu działać rozważnie, nie zawsze cena musi być pierwszym kryterium wyboru stołu do ping ponga.

Akcesoria do gry w ping pong

Oczywiście sam stół do tenisa to za mało by się cieszyć jego możliwościami. Trzeba mieć odpowiednią rakietkę czy też piłeczki do gry w tenisa stołowego. Jaka jest najlepsza rakietka do tenisa stołowego? Co wybierać w kategorii tenis stołowy rakietki? Na pewno warto wybrać coś dopasowanego do własnej dłoni, coś co pozwala na swobodną grę, dłoń nie powinna się zbyt szybko męczyć. Rakietki do ping ponga posiadają różnego rodzaju wykonanie, od rodzaju materiału co wpływa na wagę (im lżej tym lepiej dla komfortu dłoni), po rodzaj ogumienia. Dobrym rozwiązaniem będzie dokładne przeglądanie ofert jakie mają sklepy internetowe z tego rodzaju asortymentem.


Stoły do tenisa stołowego wewnętrzne

Spokey Pro School

Na początku coś ze średniej półki, bo tak bym określił właśnie ten stół do tenisa stołowego. Pro School Spokey to nic innego jak znakomite rozwiązanie dla wszystkich tych którzy nie tylko pragną korzystać ze stołu ping pongowego w ramach własnej, domowej rozrywki. Sprawdzi się również jako urządzenie w takich miejscach jak domy kultury, miejsca rozrywki, ośrodki wczasowe, sale gimnastyczne, zaryzykuje tezę, że w szkołach też sobie da radę, mimo iż może będzie tam często użytkowany. Ale przejdźmy do dokładniejszych informacji, do faktów które mają przekonać niezdecydowanych.

Na plus znakomita konstrukcja urządzenia, niezwykle wytrzymała, dodatkowo wzmocniona tak, że wielogodzinne rozgrywki ping ponga na pewno nie wpłyną ujemnie na jego właściwości początkowe. Do tego stół posiada prosty system ustawiania poziomu, dzięki czemu nie problemów z prawidłowym jego zaadaptowaniem do warunków różnego rodzaju, prawidłowym ustawieniem.

Naturalnie odradzamy grę w ping pong na zewnątrz, akurat atrakcji atmosferycznych raczej nie zniesie zbyt dobrze. Cena nie wygórowana i mamy znakomite centrum aktywnej rozrywki.

[ Sprawdź cenę w sklepie ]

Allright Zefir

Zacznijmy od tego, że Allright to marka doskonale znana wszystkim fanatykom gry w ping ponga. Ci którzy spotykali się z różnego rodzaju strojami doskonale cenią sobie właśnie produkcję tej firmy. Nie ma tutaj znaczenia czy mowa o stołach dedykowanych na imprezy mistrzowskie, kosztujące tysiące złotych, czy też wybiera się coś skromniejszego, jak właśnie opisywany stół Zefir. Zawsze ma się pewność, że produkty Allright posiadają znak jakości. Szczerze to napiszę – stół dedykowany amatorom rozrywki tenisowej, sprzęt który powinien stanąć w każdym z domów gdzie planuje się granie w ping pong. Wymiary Allright Zefir są standardowe czyli 274 x 152,5 x 76 cm, natomiast na uwagę zasługuje jego waga, zaledwie 66 kg. Stół z uwagi na wyposażenie aż w 8 kółek ruchomych, gdzie połowa posiada niezbędne blokady jest naprawdę banalny w przestawianiu, nie sprawia żadnych trudności, nie grozi żadnym wypadkiem. Czyli niska waga plus znakomicie rozwiązany system ruchomych kółek. Doskonałe rozwiązanie konstrukcyjne, na które mało którzy z kupujących zwracają uwagę.

[ Sprawdź cenę w sklepie ]

Cornilleau Sport 500 Indoor

Ping pong na tym stole? Poczuj się jak prawdziwa gwiazda, poczuj się jak mistrz olimpijski, zostań czołowym graczem tenisa stołowego na świecie! Tak można było napisać w ramach promocji tego stołu, tak powinien to wykonać copywriter przygotowujący kampanię reklamową francuskiego stołu do ping ponga Sport 500 Indoor Cornilleau. I właściwie musiałbym się z takim komunikatem w pełni zgodzić. Bo stół jest wykonany z doskonałych materiałów co gwarantuje wielogodzinne, tygodniowe, wielomiesięczne „nasiadówy” przy rakietkach i piłeczkach do ping ponga. Otrzymujemy wysoką klasę wykonania, bo certyfikat producenta czyli klasa C to sygnał, że stół przygotowany z myślą o graczach amatorach, ale takich którym zależy nie tylko na dobrym sprzęcie do grania, ale również na warunkach związanych z jakością stołu. Wszak im lepszy jakościowo stół, tym lepiej można ćwiczyć różnego rodzaju zagrywki, rozwiązania w trakcie gry w ping ponga. Pragnę zaznaczyć, że mowa tutaj o pełnej produkcji we Francji. W wielu przypadkach dostarczane stoły zostały przygotowane w dalekich krajach azjatyckich, bogatych co prawda w tradycje ping ponga ale jeżeli mowa o produkcji to jeszcze trochę czasu potrzeba by dobić do światowych liderów.

P.S. Stół niezwykle funkcjonalny, prosto można go złożyć i przechowywać nie martwiąc się o przestrzeń.

[ Sprawdź cenę w sklepie ]

Sponeta 3-46i

Ceniona, znana marka produkująca stoły do ping ponga i do tego oferująca sprzęt w przystępnej cenie? Poznajcie coś co zwane jest Sponeta 3-46i.

Stół wykonany w sposób idealny, z doskonałych materiałów, odpowiednia grubość i do tego pewność, że nawet długie treningi czy potyczki ze znajomymi nie dadzą mu się we znaki. Co ważne w przypadku stołów do ping ponga czyli kółka. Tutaj mamy do czynienia z solidnymi elementami, transport stołu bez obaw w dowolne miejsce (oczywiście takie gdzie się zmieści), bez jakichkolwiek niemiłych niespodzianek. Oczywiście stół składany zatem tym bardziej poleca się go do domów, nie sprawi trudności dorosłym czy młodzieży. Zalecam zastanowienie się właśnie nad takim stołem ze względu na to, iż mamy tutaj do czynienia z idealną korelacją pomiędzy ceną, a jakością. Po prostu wiemy za co płacimy, na pewno nie stracimy inwestując w 3-46i Sponeta, a może przy okazji wyrośnie jakiś mistrz olimpijski.

[ Sprawdź cenę w sklepie ]


Stoły do tenisa stołowego zewnętrzne

Cornilleau PRO 510M Outdoor

Stół tenisowy Pro 510M Outdoor Cornilleau czyli coś na najwyższym poziomie, przygotowane przez renomowaną firmę. Okazuje się, że stoły sportowe i szkolne, z tzw. oznaczeniem klasa B, mogą być doskonałe w każdym calu, dawać multum zadowolenia. Co przemawia za Pro 510M Outdoor Cornilleau?

Firma Cornilleau to nic innego jak najlepszej jakości producent stołów do pingponga. W tym wypadku mamy do czynienia z modelem do gry pod gołym niebem,. Z uwagi na to przeznaczenie, stół ten nie jest mobilny. Jednak dzięki temu jest mocno stabilny, co przecież ma ogromne znaczenie dla graczy, dla najlepszej jakości rozrywki. Sam blat stołu został zaprojektowany i wykonany z odpowiedniej jakości materiałów, dzięki czemu nie odbija promieni słonecznych. A dokładniej odbija ich zdecydowanie mniej niż te tradycyjne. Samo użytkowanie nie powoduje obaw odnośnie zniszczenia. Producent daje gwarancje na stół aż na 10 lat.

Jeżeli potrzebny profesjonalny stół do ping ponga, niezbędny do szkoły czy po prostu do domowych rozgrywek, to jak najbardziej warto postawić na model Pro 510M Outdoor Cornilleau.

[ Sprawdź cenę w sklepie ]

Sponeta 3-46e

Stół do tenisa stołowego 3-46e Sponeta czyli idealny, uniwersalny model dla wszystkich którzy uwielbiają sobie w domu pograć w ping ponga. Dlaczego właśnie stół do tenisa stołowego 3-46e Sponeta będzie tym czego potrzeba wszystkim fanatykom gry w ping ponga?

To bardzo profesjonalny stół, którego nie powstydziły się najlepsze hale sportowe, kluby sportowe, a można mieć go w swoim domu. Uniwersalizm tego modelu polega na tym, że można z niego korzystać zarówno w domu jak i pod gołym niebem. Jest wykonany z najlepszych materiałów, choćby żywica melaminowa, dzięki czemu ma się gwarancję, że nie zostanie on przypadkowo, szybko zniszczony. Mowa zarówno z zniszczeniach stricte mechanicznych jak i tych wykonanych przez warunki atmosferyczne.

Dodatkowo posiada odpowiednie zabezpieczenia stabilności dzięki czemu nie tylko gra jest bezpieczna ale i nie ma opcji szybkiego zniszczenia modelu 3-46e Sponeta.

Należy również podkreślić, że konstrukcja stołu pozwala na jego łatwy montaż oraz późniejszy transport. Zatem czy należy cokolwiek więcej dodawać? Warto bliżej poznać właśnie ten model i znowu namiętnie grać w tenis stołowy.

[ Sprawdź cenę w sklepie ]

Sponeta 1-13e

Stół do tenisa stołowego 1-13e Sponeta czyli klasa sama w sobie. Sponeta to doskonale znana marka jeżeli mowa o przygotowaniu stołów do gry, a tutaj mamy do czynienia z modelem stricte przeznaczonym do stosowania w warunkach domowych. Model 1-13e Sponeta posiada oznaczenie klasa D, co automatycznie szereguje w kategorii sprzęt rekreacyjny. Jednak z uwagi na liczne cechy, elementy jest to na najwyższa jakość kiedy mowa o sprzęcie rekreacyjnym.

Blat stołu jest metalowy, a płyta melaminowa, dzięki czemu uzyskuje się gwarancję długiej żywotności sprzętu, nie ma możliwości aby przypadkowo, w głupi sposób uszkodzić ten model.

System hakowy składania stołu to połączone bezpieczeństwa i komfortu. Łatwo, przyjemnie, bez większych obaw można sobie poradzić z tym stołem. Producent wyposażył ten stół w dodatkowe uchwyty na rakietki, sprzęt do gry, co powoduje że nie będzie problemów z poszukiwaniem rakietek, piłeczek do gry. Wszystko w porządku, na swoim miejscu, można skupiać się na graniu.

Kto szuka czegoś konkretnego, bez większych bajerów i w przystępne cenie, oczywiście do gry w warunkach domowych, to oczywiście niech wybiera stół do tenisa stołowego 1-13e Sponeta.

[ Sprawdź cenę w sklepie ]

Cornilleau Sport 400M Crossover Outdoor

Stół tenisowy Sport 400m Crossover Outdoor Cornilleau koloru czarnego ma oficjalne oznaczenie KLASA C. Oznacza to nic innego, że mamy do czynienia ze stołem rekreacyjnym najwyższej klasy. Coś dla tych co szukają czegoś do amatorskich rozgrywek ale cenią sobie naprawdę doskonałe przygotowanie stołu tenisowe, w każdym calu. Ten model przygotowany jest do gry zewnętrznej czyli stawiamy w ogrodzie i gramy ze znajomymi.

Skoro do gry zewnętrznej to powinien posiadać niezbędne właściwości. Antyrefleksyjna powłoka MATTOP, która pokrywa blat jest wyjątkowa. Praktycznie eliminuje promienie słoneczne, które jak wiadomo potrafią poprzez obijanie się o blat skutecznie zniechęcać do gry w ping ponga.

Sam stół tenisowy Sport 400m Crossover Outdoor Cornilleau jest bardzo bezpieczny w użytkowaniu, łatwo się go składa i rozkłada. Nikt nie będzie się męczył w trakcie składania, nikt nie będzie miał problemów z jego transportem. Po złożeniu zajmuje mało miejsca co pozwala na bezproblemowe składowanie go choćby w garażu czy piwnicy.

Stół jest stabilny, co nie tylko zapewnia komfortową grę na najwyższym poziomie ale równocześnie sama gra jest bezpieczna.

[ Sprawdź cenę w sklepie ]

Cornilleau Performance 700M Crossover Outdoor

Stół tenisowy Performance 700M Crossover Outdoor Cornilleau kolor szary – czyli stół do ping ponga idealny do gry w warunkach zewnętrznych. Co posiada ten stół, dlaczego właśnie Performance 700M Crossover Outdoor Cornilleau będzie tym czego potrzeba wszystkim graczom w ping ponga?

Stół bardzo bezpieczny w użytkowaniu, a równocześnie pozwalający na komfortową grę. Uzyskano to między innymi poprzez stosowanie odpowiedniej jakości materiałów, zagwarantowaniu najwyższej klasy stabilności. Stabilne nogi, systemy blokady i hamulców to właśnie te rozwiązania o jakich warto pamiętać. Dodatkowo kiedy nie ma partnera do gry to można samodzielnie trenować. Dzieje się tak z uwagi na zastosowany system Single Player czyli składamy sobie jedną część blatu. Skoro mowa o stole typowo zewnętrznym to warto wspomnieć o odpowiednim zabezpieczeniu blatu, jego powierzchni przez odbijaniem promieni słonecznych. Gra w słoneczne dni jest komfortowa, blat nie będzie odbijał światła, nie będzie wpływał na dyskomfort gry w ping ponga.

Stół łatwo się składa, łatwo montuje, jego przemieszczanie nie powoduje żadnych większych problemów, co jest istotne przecież w ramach komfortu i bezpieczeństwa przygotowania się do gry.

[ Sprawdź cenę w sklepie ]

Spread the love

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *