Poradnik jak wybrać rakietkę do ping ponga

Zakup paletki do ping ponga, wybór rakietki do gry w tenisa stołowego wydaje się być sprawą prostą. Idzie się do sklepu, sprawdza oferty online i dokonuje zakupu, bez zagłębiania się w szczegóły. Tak może to wyglądać, jednak w chwili obecnej, kiedy na rynku jest dość pokaźny wybór, kiedy producenci oferują najróżniejszy sprzęt, należy liczyć się z dokładnym analizowaniem wielu wytycznych.

Dla kogo rakietka do ping ponga?

Sprawa zasadnicza. Czy paletka do ping ponga ma służyć amatorowi który będzie grywał raz w tygodniu w miejscowym domu kultury czy może jednak ktoś pragnie rozpocząć przygodę w pełnym wymiarze z tą dyscypliną sportu. Amatorzy, niedzielni gracze nie potrzebują nie wiadomo jakiego sprzętu. Gra dla przyjemności, cotygodniowa rozrywka, spotkanie ze znajomymi, najważniejsza jest zabawa. Ci którzy chcą się rozwijać, Ci którym zależy na wchodzeniu na coraz wyższe poziomy, powinni bliżej przyglądać się licznym właściwościom sprzętu takiego jak rakietki do tenisa stołowego.

Trzy właściwości rakietek do tenisa stołowego

Wybierając rakietki do ping ponga należy zaznajomić się dokładnie z trzema ich właściwościami, które określają ich rodzaj. Każdy producent zawsze zaznacza takie parametry jak: rotacja, kontrola, prędkość. Standardowo określa się owe parametry w skali od 1 do 10, czasami można spotkać się ze skalą od 10 do 100. I jak to w życiu bywa, im wyższa skala tym lepszy sprzęt. Oczywiście dobór odpowiednich parametrów wpływa na rodzaj gry. Początkujący powinny wybierać niejako „spokojniejsze paletki” czyli te o niższych parametrach. Ktoś doświadczony przy stołach ping pongowych powinien inwestować w rakietki mające wysokie parametry, pozwoli to choćby na agresywniejszą i szybszą grę.

Zwracamy uwagę również na fakt budowy paletki czyli rodzaj okładziny oraz drewna. Grubsza okładzina będzie idealnym rozwiązaniem dla graczy ofensywnych, natomiast amatorzy, gracze defensywni powinni wybierać na wstępie rakietki z cieńszą okładziną. Pamiętajmy o tym, że nie ma paletki uniwersalnej. Gdy gra się regularnie w ping ponga, gdy do gry podchodzi się w sposób taktyczny to za każdym razem powinno się dopasować paletkę do konkretnego przeciwnika, do konkretnych założeń gry.

Cena = jakość

W przypadku paletek do ping ponga zasada ta ma zastosowanie. Na rynku znajdziemy najróżniejsze paletki do ping ponga, rozpiętość cenowa jest ogromna. Nie należy liczyć na to, że tania paletka pozwoli nam zostać mistrzami, jednakże traktując tenis stołowy jako źródło doskonałej rozrywki, jako regularny relaks, można z powodzeniem zakupić rakietkę za kilkadziesiąt złotych

Spread the love

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *