Dlaczego warto kupić telewizor 4K?

Dlaczego warto kupić telewizor 4K?

Telewizory 4K to sprzęt charakteryzujący się dużą szczegółowością wyświetlanych obrazów (ekran takiego urządzenia ma dwa razy więcej pikseli niż odbiornik Full HD). Z roku na rok liczba odbiorników 4K w gospodarstwach domowych rośnie. Co wpływa na ich popularność? Dlaczego warto kupić telewizor 4K?

Technologie zastosowane w telewizorze 4K w kwestii jakości obrazu

Telewizory 4K często posiadają ciekawe rozwiązania technologiczne sprawiające, że wyświetlany na nich obraz jest bardzo zbliżony do rzeczywistości. Jednym z nich jest HDR (High Dynamic Range), zwiększający zakres rozpiętości między tonami ciemnymi a jasnymi. Dzięki niemu kolory na ekranie są bardzo żywe i naturalne. Przykładem telewizora wyposażonego w tę technologię jest Samsung UHD 4K Smart TV MU6402. Jakość obrazu jest lepsza również na urządzeniach z funkcją Auto Depth Enhancer, korygującą poziom kontrastu.

Telewizory 4K a dodatki

Telewizory 4K są wyposażone w liczne dodatki. Zdecydowana większość urządzeń tego typu to smart TV pozwalające na łączenie się z Internetem, także przez Wi-Fi, bez konieczności używania okablowania. W nowoczesnych telewizorach smart 4K równie często spotyka się ułatwienia w kwestii sterowania (dostępne jest nie tylko standardowe sterowanie za pomocą pilota, lecz również gestem lub mową), a całości dopełnia bardzo szeroka oferta VOD (wideo na żądanie) wielu popularnych serwisów z filmami i serialami.

Telewizor 4K a zakrzywiony ekran

W wielu telewizorach 4K stosuje się obecnie zakrzywiony ekran. Jest to nieco droższe rozwiązanie od standardowego, choć warto wiedzieć o tym, że jeszcze kilka lat temu ceny tego typu telewizorów były znacznie wyższe. Telewizory 4K z zakrzywionym ekranem to idealne rozwiązanie dla wszystkich osób, które w swoim mieszkaniu chciałyby stworzyć kino domowe dla siebie i dla gości. Dzięki zakrzywionemu ekranowi można bowiem śledzić obraz pod dowolnym kątem, a więc z niemal każdego miejsca w pomieszczeniu. Przykładem urządzenia z zakrzywionym ekranem jest cieszący się bardzo dużą popularnością 55-calowy telewizor Samsung Smart TV U5702.

Odległość od ekranu telewizora 4K – co warto wiedzieć?

Decydując się na zakup telewizora 4K, trzeba wiedzieć o tym, że pełne wykorzystanie możliwości, jakie dają zastosowane w nim technologie, jest możliwe przy umieszczeniu go w odpowiedniej odległości od widza. Przyjmuje się tutaj następujący przelicznik – 2,1 cm na 1 cal. W związku z tym optymalną odległością od telewizora 4K 60 cali jest 126 centymetrów. W takiej odległości od tego urządzenia należy umieścić meble, z których będzie się oglądać filmy, seriale, programy telewizyjne lub grać w gry. Dzięki temu będzie można sobie zapewnić najlepsze wrażenia ze śledzenia tego, co dzieje się na ekranie telewizora.

Spread the love

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *