Rower KTM – dlaczego jest tak popularny?

KTM jest marką dobrze znaną nie tylko rowerzystom, ale również osobom lubiącym dwukołowe pojazdy mechaniczne, takie jak motocykle. Co więcej, tą marką sygnowane są również samochody sportowe, co powoduje, że firma ma doświadczenie na wielu płaszczyznach związanych z poruszaniem się po różnych nawierzchniach. Mimo, że oferta tej firmy jest niezwykle rozwinięta, to nie wpływa to na żaden sposób na jakość każdego z nich. Co więcej, rower KTM to maszyna uznawana za jedną z najlepszych na świecie – jest tak, ponieważ ta firma do produkcji rowerów podchodzi nieco inaczej – w przeciwieństwie do wielu producentów rowerów nie pochodzi ona z Włoch, ale z Austrii. Co prawda, dla wielu kolarzy jej pochodzenie eliminuje ją na starcie, jednak z pewnością należy dać jej szansę – szczególnie z powodu ram, które są nie tylko lekkie, ale również niezwykle wygodne.

KTM – Rowery MTB dla każdego.

KTM jest marką, o której powinien wiedzieć każdy – z pewnością tak jest, ponieważ zajmuje się ona wieloma branżami – głównie są to motocykle, jednak rowery MTB KTM są również bardzo rozpoznawalne. Czym jednak jest rower MTB? Jest to angielska nazwa na rower górski, czyli przeznaczony do specjalnych zastosowań – można nim jeździć przede wszystkim w trudnym terenie, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystywać go na co dzień – szczególnie, gdy cenimy sobie komfort jazdy. Rowery górskie muszą być wyposażone w dobre amortyzatory, ponieważ przeznaczone są do stosowania w terenie – bez nich jazda byłaby niemożliwa. Dlaczego rowery MTB są dobrym wyborem dla każdego? To proste – ta marka ma w swojej ofercie bardzo dużo modeli. Wśród nich są rowery górskie:

  • przeznaczone dla amatorów
  • przeznaczone dla średnio-zaawansowanych
  • modele profesjonalne dla zawodowców

Oczywiście oprócz ceny, różnią się one użytymi materiałami, a także częściami, takimi jak mechanizmy, czy koła – tych KTM nie produkuje samo – jest to bardzo dobra taktyka, ponieważ nic nie przebije pod względem jakości przerzutek Shimano, czy kół Mavic.

MTB KTM – sukcesy marki

KTM jest bardzo innowacyjną firmą, o czym świadczą liczne sukcesy odnoszone na przestrzeni lat. Przykładowo, KTM jako pierwsze zaprezentowało i umożliwiło zakup roweru elektrycznego, który jednocześnie był rowerem górskim – wcześniej na rynku pojawiały się rowery miejskie elektryczne, które nie nadawały się do poruszania się w terenie. Dzięki temu sukcesowi i wielu innym, pomarańczowy i czarny kolor jest jednym z najczęściej spotykanych w lasach i na górskich szlakach – nie tylko ze względu na sprzedaż tych rowerów, ale wielu firm naśladujących kolorystykę tego giganta.

Spread the love

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *