Atlasy do domu – Ranking 2019

 

Chroniczny brak czasu sprawia, że wiele osób rezygnuje z aktywności fizycznej. Po ciężkim dniu pracy nie mają już czasu, aby udać się do klubu fitness czy na siłownię. O kondycję, zdrowie należy jednak dbać i można to robić w domowym zaciszu. Wybór urządzeń sportowych do wykorzystania w domu jest ogromny. Jednym z ciekawszych jest sprzętów na pewno jest atlas do ćwiczeń. Czym dokładnie jest to urządzenie? Jak działa atlas domowy? Jaki atlas do ćwiczeń oraz jak ćwiczyć na atlasie?

Uniwersalne urządzenie do ćwiczeń

Atlas treningowy, atlas do cwiczeń w domu jest w pełni uniwersalnym urządzeniem. Każdy z treningów, który zostanie wykonany na nim pozwala odpowiednio obciążać mięśnie. Nie ma znaczenia płeć, zarówno kobiety jak i mężczyźni mogą korzystać z tego sprzętu. Atlas siłownia to specjalna konstrukcja, dzięki której możliwe jest ćwiczenie najróżniejszych partii ciała. Poprzez mięśnie brzucha, klatkę piersiową, barki, a kończąc na pośladkach. Profesjonalne atlasy są stabilne, gwarantując pełne bezpieczeństwo ćwiczących. Należy pamiętać, że atlas do ćwiczeń w domu pozwala trenować osobom z dużą nadwagą. Oczywiście trzeba sprawdzić dokładnego jego parametry. Standardowo siłownia atlas pozwala na maksymalne obciążenie do 120 kg, są jednak modele znacznie z wyższym maksymalnym obciążeniem.

Podsumowują uniwersalizm urządzenia warto podkreślić jego najważniejsze zalety:

  • bezpieczeństwo użytkowników: konstrukcje posiadające liczne zabezpieczenia, dzięki czemu można spokojnie wykonywać indywidualne treningi w domowym zaciszu,
  • wielofunkcyjność: szerokie spektrum ćwiczeń jakie można wykonywać na atlasie, prowadzi do tego, że z jednego urządzenia może korzystać wiele osób,
  • siłownia w domu: nie trzeba wybierać się na atlas na siłownie. Można doskonale ćwiczyć we własnym domu.

Jak wybierać atlasy do ćwiczeń?

Każdy kto jest zainteresowany zakupem sprzętów typu atlasy do cwiczen, powinien odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań. Skoro urządzenie będzie znajdowało się w domu, to czy posiada się odpowiednie miejsce do zaadaptowania na siłownię? Mając strych czy garaż bez większych problemów można zdecydować się na domowy atlas do ćwiczeń. Bez takich udogodnień trzeba będzie zaadaptować jeden z pokoi w mieszkaniu. Atlasy domowe potrzebują sporo miejsca.

Co chcemy ćwiczyć, jakiego rodzaju treningi będą dla nas najbardziej przydatne. Warto na wstępie rozważyć to do jakich celów potrzeby jest domowy atlas. Istnieją proste w swojej konstrukcji atlasy treningowe, są również rozbudowane, z kilkoma stanowiskami. Atlas wielostanowiskowy to więcej możliwości odnośnie różnego rodzaju ćwiczeń. Rozbudowany atlas do domu jest dobrym pomysłem kiedy większa ilość domowników pragnie z niego korzystać. Oczywiście im więcej stanowisk w atlasie tym wyższa cena. Ciekawym przykładem znakomicie rozbudowane atlasu jest model Kettler Multigym.

Wraz z kupieniem atlasu do ćwiczeń, należy zainwestować w odpowiednie maty ochronne. Sam atlas to dość ciężka konstrukcja, może zniszczyć podłogę w domu. Dobrze również zadbać o komfort ćwiczących jak i pozostałych domowników. Dobrze aby atlas do domowej siłowni posiadał ciężary wyłożone materiałem wyciszającym, a bloczki były łożyskowane.

Prosty atlas do siłowni domowej, a po czasie jego rozbudowa? Istnieją modele, które pozwalają na późniejszą jego rozbudowę. To znakomite rozwiązanie dla początkujących, dla osób które nie posiadają zbyt wielu pieniędzy na zakup najbardziej rozbudowanych modeli. Sukcesywnie będzie można swój atlas do ćwiczeń rozbudować. Zwykły sprzęt zmienia się w profesjonalny atlas wielofunkcyjny.

Jak zadbać o swój atlas fitness?

Każde urządzenie, każdy sprzęt ma to do siebie, że z czasem niszczeje. Brak odpowiedniego zadbania, brak konserwacji proces degradacji jeszcze przyspiesza. Jak w prosty sposób zadbać o swój atlas do cwiczenia? Raz na jakiś czas należy dokładnie sprawdzić wszystkie elementy ruchome atlasu. Jeżeli są w pozycji idealnej, jeżeli coś jest niestabilnego, trzeba to dokładnie dokręcić. Równocześnie pamiętać trzeba o wszelkich linkach, które posiada nasz atlas sportowy. Powinny być dokładnie sprawdzone, natłuszczone specjalnymi preparatami.

Ćwiczenia na atlasie dające efekty

Zadając pytanie czy warto kupić atlas do ćwiczeń, odpowiedzieć jest prosta: TAK!. To multum korzyści dla każdego ćwiczącego. Ale nawet najlepsze atlasy nie pomogą kiedy trening jest źle prowadzony czy też realizowany będzie sporadycznie. Jak ćwiczyć na atlasie w domu? Jakie ćwiczenia na atlasie dla początkujących są najlepsze, aby się nie zniechęcić?

Na pewno potrzebny  jest plan ćwiczeń na atlasie. Odpowiednio przygotowany przez profesjonalistów plan treningowy na atlasie to podstawa. Samodzielne wymyślanie kolejnych elementów treningowych nie może dać dobrych efektów. Gdzie znaleźć najlepszy trening na atlasie? Skąd czerpać inspiracje na zestaw cwiczen na atlasie domowym? Fachowa literatura, różnego rodzaju blogi tematyczne, prowadzone przez profesjonalnych trenerów. Do tego ogromna skarbnica wiedzy w postaci video treningów. Chcąc poszerzać swoją wiedzę w takich tematach jak cwiczenia na atlasie na rzezbe można również udzielać się na forach tematycznych.

Sam trening powinien być poprzedzony rozgrzewką, inaczej mięśnie są narażone na większe ryzyko kontuzji. Początek pracy ze sprzętem to ustawienie najlepszych obciążeń dla siebie. Zbyt małe obciążenia nie dadzą efektów treningowych. Z kolei atlas do ćwiczeń ustawiony na zbyt duże obciążenia to prosta droga do kontuzji. Każde ćwiczenie należy wykonywać poprawnie. Technika ćwiczenia na atlasach jest kluczowa do efektywnego treningu. Kiedy zostaną ukończone wszystkie ćwiczenia na atlasie domowym należy przeprowadzić rozciąganie.

Atlas do ćwiczeń cena czyli ile to wszystko kosztuje

Ile może kosztować dobrej klasy atlas do ćwiczeń? Tanie atlasy można znaleźć już w cenach około 400 złotych. Ale czy stwierdzenie „dobry atlas cena niska” ma rację bytu? Można znaleźć przykładowo tanie i dobre atlasy, z tym że są one używane. Można również zdecydować się na atlasy do ćwiczeń o prostej konstrukcji ale z możliwością rozbudowy. Wtedy wydatki będą rozłożone w czasie. Im więcej funkcji posiada konkretny atlas tym oczywiście jego cena jest wyższa. Rozbudowany atlas Kettler, atlas Sport czy atlas Tytan mogą i kosztować w graniach 2000-3000 zł. Równocześnie można zrezygnować z wielu funkcji i postawić jedynie na solidność konstrukcji. Atlas do ćwiczeń Kettler w podstawowych wersjach nie będzie drogim zakupem. Podobnie kiedy mowa o urządzenia takich jak atlas Hertz, atlas York czy atlas Body Sculpture.

Przed ostatecznym wyborem warto sprawdzić opinie i rankingi

Zanim podjęta zostanie decyzja o zakupie atlasu, należy dokładnie prześledzić różnego rodzaju informacje, przygotowane przez znawców tematu. Atlas do ćwiczeń opinie, na tym haśle można poszukiwać rozmaitych informacji od osób, które korzystają z konkretnego modelu. Atlas do ćwiczeń ranking czyli regularnie przedstawiane w internecie najróżniejsze zestawienia atlasów z danego sezonu. Ranking atlasów do ćwiczeń będzie posiadał doskonały podział na przeróżne kategorie. To istotna wskazówka przy wyborze, szczególnie dla laików.

Spread the love

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *