Jaka mini i mikro wieża najlepsza? Ranking wież stereo

Spread the love

Wybór odpowiedniej wieży stereo dla laika to naprawdę skomplikowana sprawa. Skoro w ofercie sklepu możemy znajdować całą masę produktów w podobnych cenach, podobnie wyglądających to na jakiej podstawie można zdecydować się na coś ostatecznie? Rzut monetą, wyliczanka, a może jednak poznanie bliżej tematu, sięgnięcie po specjalistyczne terminologie, oswojenie się z nimi? Jak czytać parametry sprzętu HiFi Audio, jakie funkcje może posiadać i do czego się przydadzą, a także co dodatkowo dany producent przygotowała celem zwiększenia komfortu użytkowania wieży stereo.

Jak sprawdzić właściwości wieży?

Idziemy do sklepu, na półkach prawdziwe bogactwo, obok popularnych sprzętów Philips, Sony czy Pioneer znajdujemy również marki produkujące z myślą o poszukujących czegoś wyjątkowego czyli choćby Yamaha czy Denon. Co wybrać, na jakich parametrach się skupić przed podjęciem ostatecznej decyzji?

Moc dźwięku wieży

Każdy sprzęt, czy to wieża komponentowa czy to mini i mikro wieża posiada określone wartości co do maksymalnej mocy dźwięku. Ta moc w przypadku standardowych urządzeń wahać się może od 5 Watów do 50 Watów. I na zdrowy rozum im większa wartość tym większa moc.

Zużycie energii

Każda wieża posiada również określenie zużycia energii w trybie godzinnym. Tutaj wahania wartościowe zaczynają się od 5 W, a kończą się na 30 W. Możemy mieć zatem jasno i czytelnie określone jak będzie zużywana energia w trakcie jej użytkowania.

Czego możemy posłuchać na sprzęcie

Czyli dokładnie sprawdzamy jakiego rodzaju formaty mogą być odtwarzane. Jak wiadomo podstawa, standard to CD. Do tego dochodzą DVD, MP3-CD. To są właśnie podstawowe formaty, tego możemy się spodziewać po wieżach dostępnych na rynku.

Odtwarzacz radiowy

Każda wieża jest wyposażona w tuner radiowy dzięki czemu w każdej chwili możemy posłuchać sobie radia. W zależności od modeli otrzymuje się tunery radiowe które oferują niezwykle skuteczne wyszukiwanie stacji radiowych. Możemy znajdować także rozwiązania odnoszące się do takich tematów jak zapamiętywanie wyszukanych stacji, trwałe zapisanie ich w pamięci urządzenia.

Funkcja dysku twardego

Producenci starają się iść z duchem czasu i dlatego możemy znajdować urządzenia wyposażone w twardy dysk. Dzięki temu każdy z użytkowników danej wieży może zapisać na nim wiele utworów, w najlepszych modelach to możliwość stworzenia biblioteki z kilku tysiącami piosenek.

Funkcja WiFi

Kolejny element urządzenia dający możliwość obcowania z idealnym urządzeniem, niezwykle nowoczesnym. Dzięki funkcji WiFi nie trzeba okablowania urządzenia, można w sposób prosty i przyjemny przygotować bibliotekę muzyczną, aktualizację oprogramowania.

Techniczne parametry a wykorzystanie wieży

Każdy kto postanawia zakupić wieżę musi wiedzieć dokładnie w jakich celach będzie ją użytkował, gdzie będzie ona stała. Dlaczego? Mianowicie zacznijmy od rozmiarów. Wieża w małym pokoju, do spokojnego słuchania muzyki nie musi być duża, nie powinna posiadać nie wiadomo jak dużej mocy. Cena takiej wieży nie będzie wysoka. Kiedy chcemy zakupić wieżę do większych przestrzeni, niekoniecznie od klubu muzycznego, powinniśmy rozważyć urządzenia które będą maksymalnie wykorzystywane, będą miały odpowiednie parametry techniczne.

Dobre wieże stereo które warto zakupić

Skoro tyle już wiemy o parametrach mini i mikro wieży to koniecznie powinniśmy dla przykładu sprawdzić dwa ciekawe sprzęty o dość ciekawych parametrach i w przystępnych cenach.

Wieża Sony CMT-SBT40D

Jest to urządzenie o dość skromnych rozmiarach i kosztuje niewiele, zaledwie 700 złotych. Ale mimo takiej skromności daje sporą moc, zadowoli naprawdę sporo osób szukających czegoś konkretnego. Czyli moc do 50 , mnogość obsługiwanych formatów, na czele z MP3 czy JPEG oraz XviD. Wyposażone urządzenie w radio z możliwością zapisu 20 stacji radiowych. Do tego polecam właśnie ten sprzęt z uwagi na takie rozwiązania jak Bluetooth. Myślę że raczej nikt nie będzie na coś takiego narzekał.

Drugie urządzenie to Pioneer X-EM12 czyli znakomita marka, znakomite urządzenie w przystępnej cenie. Polecam to dla wszystkich nie mających nie wiadomo jak wielkich wymagań? Polecam to wszystkim tym którzy po prostu lubią sobie posłuchać muzyki w spokoju, nie chcą równocześnie wydawać zbyt wiele. Ten model to koszt niecałych 400 złotych. Maksymalna moc 30 W, możliwość odtwarzania płyt CD oraz MP3, do tego radio z RDS i wejście USB. To najważniejsze zalety tego sprzętu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *