Rower treningowy czy spinningowy?

Ćwiczenia na rowerach treningowych, spinningowych mają liczne zalety. Jednakże w ofertach producentów można znaleźć tak szerokie spektrum ofert, że będziemy mieli pewność, iż trafienie na wszystko co najlepsze, trafienie na profesjonalne urządzenia to odpowiednie poznanie wielu informacji. I kiedy pojawia się pytanie czy rower treningowy, czy rower spinningowy, to należy jednoznacznie sprawdzić czym się różnią, jakie mają zalety, kto najwięcej skorzysta na regularnych treningach.
Rower spinningowy

Rowery spinningowe to odpowiednia konstrukcja, odpowiednie przygotowane, wszak znacznie się różnią od innego typu rowerów. Ich budowa, funkcje umożliwiają odpowiednie treningi, nie tylko w oparciu o tradycyjne pedałowaniu. Dobry rower spinningowy to liczne ćwiczenia. Na uwagę w budowie zwraca fakt choćby przygotowania innej kierownicy niż w tradycyjnych rowerach treningowych. Do tego każdy z takich rowerów posiada ten sam system napędowy w postaci łańcucha. Zauważalna różnica to również różnorodność przesuwania siodełka, nie tylko tradycyjnie góra – dół ale również przód – tył.

Sprawne oko dostrzeże, że spinning wywodzi się niejako z kolarstwa, często trenując można poczuć się niczym kolarz. Oczywiście zalecamy treningi na świeżym powietrzu, z wykorzystaniem tradycyjnych rowerów ale nie zawsze jest to możliwe i dlatego spinningowy rower jak znalazł.

Jakie zalety daje korzystanie z roweru spinningowego?

Doskonała jakość treningu. Kiedy do jednostki treningowej podchodzi się poważnie, na odpowiednich poziomach intensywności można spalać w trakcie godzinnego treningu tyle samo co przy bieganiu. Najlepsi amatorzy osiągają wyniki około 1000 spalonych kalorii. Znakomite urządzenie jeżeli chce się zredukować tkankę tłuszczową, wzmocnić mięśnie czy też zredukować takie niedoskonałości jak choćby cellulit. Pamiętajmy również o znacznej poprawie wydolności, zbawiennym wpływem na układ krążenia oraz nasze stawy.
Czym rower treningowy różni się od spinningowego?

Czy rowery treningowe różnią się od spinningowych? Wybierając się do sklepów sportowych możemy mieć problem ze sprzedawcami którzy często sami nie wiedzą nic o różnicach, dla nich to jedno i to samo. Opisując rower treningowy, rower stacjonarny oczywiście można wymienić te same zalety jak przy spinningowym. Liczne pozytywy treningów dla ciała i ducha. Natomiast już sama forma korzystania to zasadnicza różnica. Na treningowym rowerze przyjmowana jest pozycja wyprostowana, spinning wymaga pozycji uchylonej, niejako zgarbionej. Rowery spinningowe to również narzędzie często wykorzystywane przez zawodowców kiedy to w zimniejsze miesiące nie ma jak za bardzo prowadzić treningów na powietrzu. I sprawa ostatnia o jakiej koniecznie należy wspomnieć to koszty zakupu. Rowery treningowe są zdecydowanie tańsze od rowerów spinningowych.

Podsumowując, warto zdecydować się na zakup jakiegokolwiek roweru do treningów pod dachem, we własnym domu. Dbanie o kondycję, zdrowie przez okres całego roku to podstawa.

Spread the love

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *