Jak ćwiczyć na orbitreku? Plan treningowy dla początkujących

Ćwiczenia na orbitreku – dlaczego warto, jak ćwiczyć?

Ćwiczenia na orbitreku dają liczne korzyści. Oczywiście wszystko pod warunkiem, że będziemy ćwiczyć regularnie, prawidłowo, że zastosowany zostanie odpowiedni program treningowy. Zacznijmy jednak od korzyści jakie daje korzystanie z orbitreka.

Redukujemy tkanką tłuszczową i nie tylko

Realizacja treningów za pomocą orbitreka to oczywiście znakomity pomysł na gubienie tłuszczu, pozbywanie się nadwagi. Dobrze zrealizowany trening potrafi spalić kilkaset kalorii, nawet do 700. to jednak nie jedyna korzyść ze stosowania orbitreków. Kolejny argument za korzystaniem z tego urządzenia związany jest ze znakomitą poprawą wydolności, wypracowaniem sobie znakomitej kondycji. Inne zalety regularnych treningów z orbitrekiem to oczywiście wzmacnianie mięśni oraz znaczne polepszenie własnego samopoczucia. Sprawdźmy jednak jak prawidłowo korzystać z tego urządzenia.

Plan ćwiczeń na orbitreku

Chcąc uzyskiwać odpowiednie korzyści z treningu na orbitreku należy się przyłożyć, należy regularnie stosować odpowiednie plany treningowe.

Przed każdym treningiem należy starannie rozgrzać mięśnie. Jak doskonale wiadomo, nierozgrzane mięśnie mogą prowadzić w trakcie ćwiczeń do kontuzji. W trakcie korzystania z orbitreka obowiązkowym jest przyjęcie właściwiej pozycji, a wszystko to aby nie narazić się na jakiekolwiek bóle pleców, jakiekolwiek problemy z organizmem. Dlatego wyprostowane plecy, wzrok przed siebie i naturalnie prawidłowe, mocne chwycenie elementów urządzenia.

Ile ćwiczyć? Na początku przygody ze sprzętem tego typu należy postawić na ćwiczenia minimum 3 razy w tygodniu, czas każdego treningu to około 30 minut. Trzeba naturalnie robić sobie przerwy, nie ćwiczyć codziennie. Mięśnie powinny się prawidłowo regenerować, tylko tak będzie widać efekty.

Najskuteczniejsza forma treningu to interwały czyli ostry trening po 20 sekund na przemiennie z przerwą minutową. To początkowe dwa tygodnie trenowania. W kolejnych tygodnia, od 3 do 5 należy zwiększyć wysiłek, do 30 sekund. Po około dwóch miesiącach można śmiało przejść na kolejny poziom czyli ćwiczenia ciągle po 30 sekund ale równocześnie odpoczynek również po pół minuty. Stosuje się od 11 do 14 serii w trakcie każdego treningu.

Spread the love

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *