Jaką trampolinę wybrać? Trampolina ogrodowa, dla dzieci, fitness / Cena i opinie

Trampolina, skakanie na niej, to znakomita zabawa, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Należy również pamiętać o tym, że najlepsze trampoliny dają możliwość dbania o formę, gwarantują regularną aktywność fizyczną. Jaką trampolinę kupić? Na co należy zwrócić uwagę, aby zakupiona trampolina była bezpieczna i gwarantowała rozrywkę na najwyższym poziomie?

Najlepsze trampoliny ogrodowe – ranking

Najlepsze trampoliny fitness – ranking

Jakie korzyści wynikają z posiadania trampoliny?

Skakanie na trampolinie to naturalnie źródło rozrywki. Fantastyczna zabawa dla maluchów, jak i dorosłych. Trampolina dla dzieci pozwala najmłodszym wyrabiać prawidłową koordynację ruchową, co ma ogromne znaczenie w ich rozwoju. Trampolina ogrodowa, trampolina fitness pozwalają zadbać o własną kondycję. Godzina energicznych skoków, ćwiczeń na trampolinie, pozwala spalić nawet 1000 kcal. Trampolina do ćwiczeń w domu pozwoli zadbać o jędrne ciało, zwiększyć wydolność organizmu. Naturalnie trampolina do fitnessu jest gwarantem wzmocnienia mięśni nóg, brzucha czy grzbietu. Ćwiczenia na trampolinie to po prostu doskonały trening cardio.

Jakie elementy powinna posiadać profesjonalna i bezpieczna trampolina?

Trampolina profesjonalna powinna posiadać odpowiednie elementy konstrukcyjne, dzięki którym skakanie na niej będzie bezpieczna. O jakich elementach należy pamiętać, kiedy zaczyna się wybieranie trampoliny?

Stelaż trampoliny, czyli podstawa urządzenia. Stelaż to nogi i rama urządzenia, które muszą być niezwykle stabilne i wytrzymałe. Dodatkowo każdy dobry stelaż winien być zabezpieczony poprzez odpowiednią piankę.

Istotnym wyposażeniem trampoliny jest mata do skakania. Niezależnie czy przeglądamy trampoliny ogrodowe, fitness czy dziecięce, należy oczekiwać maty elastycznej i wytrzymałej. Jakość maty do skakania przyczynia się do jakości skoków.

Sprężyny w trampolinie, podobnie jak mata, odpowiadają za jakość skoków. Muszą być one w odpowiedni sposób zabezpieczone, aby nie raniły skaczących na trampolinie.

Drabinka przy trampolinie to element, który pozwala w sposób bezpieczny wchodzić i schodzić z urządzenia. Duża trampolina powinna mieć na wyposażeniu drabinkę, szczególnie kiedy korzystać z niej będą dzieciaki.

Siatka trampoliny ma zabezpieczyć osoby skaczące przed niechcianym upadkiem poza matę. Trampolina może posiadać siatkę zewnętrzną lub wewnętrzną. Trampolina z siatką wewnętrzną to najwyższy poziom bezpieczeństwa, gdyż separują one użytkownika od stelaża.

Rodzaje trampolin

Wśród różnego typu trampolin, należy wyróżnić trzy rodzaje. Mianowicie mamy do czynienia z urządzeniami takimi jak trampolina ogrodowa, trampolina do ćwiczeń oraz trampolina dla dzieci. Czym się różnią? Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze konkretnego modelu?

Trampoliny ogrodowe

Wybierając odpowiednią trampolinę do ogrodu, koniecznie należy brać pod uwagę jej rozmiar. Duże trampoliny będą dobrym rozwiązaniem, pod warunkiem, że posiadamy odpowiednią przestrzeń w ogrodzie. Producenci podają standardowo oznaczenia średnicy maty, dlatego można spotkać oferty typu trampolina 3m czy trampolina 4m. To wskazówka, z jaką średnicą trampoliny mamy do czynienia. Wybierając trampolinę do ogrodu, musimy oczywiście brać pod uwagę, kto będzie z niej korzystał. Jeżeli oprócz dzieciaków, na trampolinie będą miały zamiar skakać osoby dorosłe, to koniecznością będzie zakup trampoliny o dość wysokim maksymalnym obciążeniu. Każda trampolina do ogrodu powinna posiadać odpowiednie zabezpieczenia, tak aby w trakcie skakania nie dochodziło do wypadków. Najlepsze trampoliny ogrodowe, posiadać muszą siatkę wewnętrzną.

Jaka trampolina domowa dla dzieci?

Wybierając trampolinę dla dzieci, koniecznie trzeba zwrócić uwagę na jej wykończenie. Tanie trampoliny nie powinny wchodzić w grę, z prostej przyczyny. Na bezpieczeństwie nie można oszczędzać, szczególnie gdy mowa o małych trampolinach dla naszych pociech. Mini trampolina dla dzieci powinna posiadać odpowiednią matę oraz odpowiednie zabezpieczenia, aby żaden element konstrukcyjny nie stanowił zagrożenia. Jeżeli mowa o większych trampolinach, to oczywiście kierujemy się w stronę trampolin ogrodowych.

Trampolina fitness

Ćwiczenia na trampolinie daje spore możliwości na efektywną aktywność fizyczną. Przede wszystkim trampoliny do ćwiczeń są znacznie mniejsze, niż choćby ogrodowe. To typowa mini trampolina, którą bez większych problemów można wstawić do domu i regularnie oddawać się ćwiczeniom. Trampolina domowa do ćwiczeń musi mieć duże maksymalne obciążenie, a także solidną konstrukcję, aby była stabilna.

Jaką trampolinę wybrać?

Decydując się na wybór odpowiedniej trampoliny, bacznie przyglądamy się elementom konstrukcyjnym. Ceny trampolin nie mogą być głównym determinantem wyboru. Wybierając odpowiednią trampolinę, należy kierować się celami, do jakich będzie używana. Mała trampolina dla dzieci, duża trampolina ogrodowa, a może urządzenie do ćwiczeń. Każdy musi sam zdecydować. Bardzo ważne jest maksymalne obciążenie trampoliny. Im więcej osób ma z niej korzystać, tym oczywiście wartość obciążenia powinna być jak najwyższa. Trampolina oczywiście wybierana jest również z uwagi na swoją wielkość. Czy będzie do domowego użytku, dlatego należy poszukiwać mniejszych modeli? Może trampolina do dużego ogrodu, wtedy można puścić wodze fantazji i wybierać z największych rozmiarów dostępnych na rynku.

Spread the love

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *