Co nas czeka w 2017 w świecie tenisa stołowego? Najważniejsze imprezy, wydarzenia

Miniony, 2016 rok to naturalnie olimpiada w Rio gdzie spośród wielu dyscyplin sportowych, można było oglądać najlepszych zawodników w tenisie stołowym. Kolejna olimpiada dopiero w 2020 ale nie oznacza to, że przez najbliższe dwanaście miesięcy nie będziemy obserwowali w akcji tenisistów stołowych, nie będziemy mogli emocjonować się różnego rodzaju wydarzeniami. Jak się prezentuje kalendarz wydarzeń w 2017 roku, na co na pewno muszą rezerwować swój czas fani ping ponga?

Najważniejsza tegoroczna impreza ping-ponga obywać się będzie w niemieckim Dusseldorfie. W dniach 29.05 – 5.06 rozgrywane będą tam Mistrzostwa Świata w Tenisie Stołowym. Nie ma nic ważniejszego dla zawodników specjalizujących się w grę w tenisa stołowego.

Wszyscy którzy podziwiają najlepszych zawodników ping ponga w akcji będą w pełni usatysfakcjonowani z całej serii imprez Seamaster ITTF World Tour. Na trzech kontynentach, przez cały rok odbywać się będą imprezy w najlepszym składzie. Wszystko startuje na Węgrzech 17 stycznia, następnie imprezy w takich krajach jak Indie, Japonia, Chiny, Katar, Australia czy też Bułgaria oraz Rumunia. Całość zwieńczona będzie w okresie 14-17.12 wielkim finałem, miejsce jeszcze nie zostało ustalone.

Wśród ciekawszych imprez można również odnotować Uniwersiadę gdzie o medale walczyć będą również zawodnicy tenisa stołowego. Rywalizacja odbywać się będzie w drugiej połowie sierpnia w Taipei. Na początku lutego w Soczi będą rywalizować zawodnicy do lat 21 o medale mistrzostw Europy.

Teraz przenosimy się do Polski gdzie cyklicznie odbywają się liczne imprezy zarówno o wymiarze międzynarodowym jak i krajowym. Wśród najważniejszej polskiej imprezy należy zdecydowanie wymienić indywidualne mistrzostwa Polski. To impreza która oczywiście wyłoni najlepszych polskich zawodników w tenisie stołowym, a odbywać się będzie od 3 do 5 marca.

Nie zapominajmy na koniec o regularnie odbywających się rozgrywkach ligi gdzie w ramach rywalizacji Superligi walczy o tytuł drużynowego mistrza Polski aż 12 drużyn.

Spread the love

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *