Bieżnia do biegania czy orbitrek do ćwiczeń?

Pytanie stawiane przez wszystkich przymierzających się do rozpoczęcia regularnych treningów ale nie potrafiących zdecydować się które urządzenie będzie dla nich optymalne. Warto zatem dokładnie prześledzić zalety jakie daje korzystanie z bieżni oraz orbitreków. Na tej podstawie można jednoznacznie określić swoje wymagania i wiedzieć w jaki sposób wybierać coś dla siebie.

Zalety bieżni

Bieżnia posiada liczne zalety dzięki którym można realizować najróżniejsze treningi, dzięki którym można sięgać po liczne korzyści. Zasadniczo należy zwrócić uwagę na to że bieżnia pozwala trenować bieganie niezależnie od warunków atmosferycznych. Pogoda mroźna, deszczowa, wietrznie, komu zechce się wyjść i biegać. A tutaj start bieżni i można śmiało trenować, zachować regularność trenowania. Oczywiście kolejną zaletą bieżni jest pozytywny wpływ na zdrowie, na to iż w prosty sposób (w połączeniu z dietą) można zrzucać zbędne kilogramy, modelować ciało, zadbać o kondycję, znacznie oddalić od siebie widmo chorób krążenia. Treningi na bieżni poleca się również osobom po kontuzjach. Zawsze lepiej jest pierwsze treningi odbywać na bieżni niż decydować się na bieganie na powietrzu. Dodatkowo można zastosować najróżniejsze opcje treningowe, wystarczy skorzystać z programów dostępnych na bieżni by odbyć najbardziej adekwatny dla siebie trening.

Zalety orbitreka

Orbitrek to zupełnie inna konstrukcja niż bieżnia, mimo wszystko pozwala na realizowanie znakomitych treningów. Najważniejszy argument to ten mówiący o tym, iż orbitreki pozwalają ćwiczyć w kierunku ogólnorozwojowym. Praktycznie angażowane będzie większość partii ciała, większość mięśni. Do tego urządzenie jest idealne dla każdego, orbitrek to sprzęt dla młodszych, dojrzałych osób czy też seniorów. W przypadku najstarszych użytkowników niezwykle ciekawie wspomagać może choćby rehabilitację po urazach różnego typu.

Co lepiej zakupić?

Na dobrą sprawę najbardziej rozsądną odpowiedzią będzie skorzystanie zarówno z jednego jak i drugiego. Oczywiście mając możliwość wyboru jednego urządzenia to każde z nich na pewno będzie pomocne w realizacji licznych treningów, w zadbaniu o własne ciało, własne zdrowie.

Spread the love

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *