Zestaw sprzętu narciarskiego za 1, 2 i 3 tysiące złotych – gotowe propozycje

Złapałeś narciarskiego bakcyla i postanowiłeś kupić własny sprzęt? To bardzo dobra decyzja, szczególnie jeśli zamierzasz jeździć dużo. Wysokiej jakości sprzętu nie brakuje. Co jednak zrobić, jeśli masz ograniczony budżet. Sprawdzamy, czy da się skomponować funkcjonalny zestaw sprzętu za 1, 2 i 3 tysiące złotych.

Ile kosztuje sprzęt narciarski?

Narciarstwo niekiedy wciąż uważane jest za sport dla elit i jest w tym trochę racji. Zarówno same karnety czy wyjazdy w góry, jak i sprzęt są dość kosztowne. Ile trzeba mieć pieniędzy, by kupić narty? Porządny zestaw wraz z butami, goglami i kijkami to od co najmniej dwóch do kilkunastu tysięcy złotych – w zależności od wymagań i stopnia zaawansowania, a także tego, kiedy i gdzie dokonasz zakupów. Wykorzystując pewne triki, możesz sporo zaoszczędzić. Dlatego:

 • kupuj poza sezonem – najlepiej wiosną lub latem, gdyż wtedy sprzęt jest najtańszy,
 • korzystaj ze sklepów internetowych – zwykle można upolować tam najlepsze okazje,
 • nie nastawiaj się na najnowsze rozwiązania – sprzęt z ubiegłorocznej kolekcji będzie tak samo dobry, jak ten najnowszy.

Zestaw sprzętu za 1000 zł

Wiele osób nie wyobraża sobie zakupu nawet samych nart za tak niską kwotę, jednak wykorzystując posezonowe obniżki i wyprzedaże, da się kupić podstawowy zestaw sprzętu za ok. 1000 zł. Najłatwiej mają w tym przypadku narciarze początkujący – szczególnie dzieci i młodzież, ponieważ sprzęt dla nich jest najtańszy.

 • Narty Atomic Redster to świetny wybór dla dzieciaków uczących się jazdy. Modele dla starszych dzieci można kupić na wyprzedaży już za 559 zł, te dla mniejszych są jeszcze tańsze.
 • Buty dla dzieci powinny być wygodne i ciepłe. Świetnie w tej roli sprawdzi się między innymi model Salomon Team T1 w cenie 259 zł. Lekki i komfortowy model to też Head Z1 – dostępny już za 330 zł.
 • Wysokiej jakości gogle dla dzieci kupisz już za kilkadziesiąt złotych. Warto zdecydować się np. na komfortowy, bezpieczny i atrakcyjnie wyglądający model Alpina Ruby S (79 zł). Kije to podobny wydatek. Nie muszą być drogie, ponieważ maluch i tak pewnie szybko z nich wyrośnie. Kolorowe propozycje z serii Leki Rider można nabyć już za 69 zł.
 • Kask to najważniejszy element stroju narciarskiego, szczególnie dla dzieci. Wytrzymały i komfortowy model Salomon Grom kupisz na wyprzedaży już za 159 zł.

Zestaw sprzętu za 2000 zł

Kwota 2 tysięcy złotych daje większe pole do manewru i pozwala dopasować sprzęt do preferencji i możliwości narciarza. Dotyczy to szczególnie młodych narciarzy i kobiet, które mogą cieszyć się niższymi cenami sprzętu.

 • Dobrym wyborem dla początkujących i średniozaawansowanych narciarek będą narty Atomic Vantage WMN X 74 dostępne na wyprzedaży za 999 zł. Zaawansowani jednak również znajdą coś dla siebie na tej półce cenowej. To m.in. narty Fischer Progressor F18 – ten model unisex można kupić już za 1149 zł. Sprawdź np. na https://www.nartywarszawa.pl/oferta/narty/fischer.html – w sklepie online i stacjonarnym sklepie narciarskim.
 • Jeżeli zależy Ci na komforcie jazdy, zainwestuj w dobre buty. Wśród modeli męskich warto wyróżnić ATOMIC HAWX MAGNA 100 o regulowanej twardości i bardzo przystępnej cenie – 849 zł. Zaawansowane narciarki mogą skusić się na model Dalbello Krypton Lotus. Poza sezonem kosztuje on zaledwie 699 zł. Dobry kompromis pomiędzy osiągami i wygodą zapewnią buty Salomon Quest Access 80 za 599 zł.
 • Dobre i trwałe kije to np. Atomic Redster 10 za 149 zł. Uniwersalne gogle to zaś Alpina Firebird za 169 zł. To wybory łączące wysoką jakość z przystępnymi cenami, które dopełnią Twój budżetowy ekwipunek.

Zestaw sprzętu za 3000 zł

Za 3 tysiące złotych możesz się już zaopatrzyć w bardzo dobry sprzęt, jeśli kupisz go w odpowiednim czasie (poza sezonem). W tej kategorii polecamy:

 • narty Fischer Progressor F19 Ti (1499 zł) do nieograniczonej zabawy na stoku lub Atomic Redster G7 (1599 zł) dla bardziej ambitnych narciarzy,
 • buty Tecnica z linii Mach1 – to uniwersalne modele o różnej twardości, które wyróżniają się świetnym dopasowaniem do stopy (799 – 1700 zł),
 • kije Komperdell Carbon Limited Edition (299 zł),
 • gogle Alpina Firebird (169 zł) lub Smith Cadence (269 zł).

Nie jest powiedziane, że na dobry sprzęt trzeba wydawać wiele tysięcy złotych. Nic nie stoi na przeszkodzie, by skompletować swój ekwipunek za stosunkowo niewielkie pieniądze. Mamy nadzieję, że nasze propozycje ułatwią Ci zakupy i zachęcą do dokonania ich właśnie teraz, kiedy ceny są najniższe.

Modele wybraliśmy ze sklepu narciarskiego (stacjonarnego i online) nartywarszawa.pl.

Spread the love

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *