Jaki kask narciarski męski i dla dzieci wybrać? Z goglami czy bez?

Dla chłopca

Dla dziewczynki

Dla kobiety

Dla mężczyzny

 


Jazda na nartach dostarcza wiele emocji, to znakomita rozrywka. Zjazdy na stokach miejskich, zjazdy na nartach w polskich górach czy też w najpopularniejszych alpejskich kurortach. Jednak oprócz odpowiedniego przygotowania, umiejętności technicznych aby poradzić sobie na stoku. należy zadbać o bezpieczeństwo, wybrać najlepsze wyposażenie narciarskie. Jednym z głównych elementów, które powinien posiadać każdy narciarz jest kask narciarski. Jaki kask narciarski wybrać, na co zwrócić uwagę, jacy producenci są godni uwagi i oczywiście kask narciarski cena czyli ile wydać na dobry sprzęt?

Kaski narciarskie to nic innego jak odpowiednie nakrycie głowy, mające ją w pełni chronić w trakcie jazdy na nartach, przy niespodziewanych wypadkach. Specjalnie zaprojektowane, wykonane z trwałych materiałów. Aby jednak wiedzieć jak dobrać kask narciarski, sprawdzić który dobry kask narciarski będzie idealnie pasował, należałoby dokładnie zapoznać się z ich rodzajami.

Rodzaje kasków narciarskich

Kask narciarski dziecięcy czyli coś dla najmłodszych adeptów narciarstwa. Często w ofertach sklepów ze sprzętem dla narciarzy można spotkać się również z nazwą kask narciarski junior. Kaski tego typu muszą być przede wszystkim lekkie, wygodne po założeniu. Praktycznie żaden kask narciarski dla dzieci nie może powodować dyskomfortu. Wynika to z prostego faktu- dzieci bardzo szybko pozbędą się kasku, który jest niewygodny. Dobrze również jest sięgać po kask dziecięcy narciarski mający funkcję regulowania obwodu głowy. Taki sprzęt może posłużyć przez wiele sezonów. Od konkretnych modeli kasków wymaga się również przewiewności czyli zastosowania odpowiednich systemów wentylacji, a także zapięcia pod brodą.

Producenci przygotowujący kask narciarski dzieciecy znają doskonale zasady marketingu i wiedzą, że ten rodzajów kasków powinien być dostępny w przeróżnych kolorach, często ozdobiony różnymi wzorami. Dlatego niech nikogo nie dziwią, że na dziale z kaskami dla dzieci można znajdować kask narciarski różowy, kask narciarski żółty czy też kask narciarski dziewczęcy zdobiony postaciami z popularnych bajek

Kaski dla dorosłych czyli znacznie większy wybór, różnego rodzaju modele, zróżnicowana budowa kasków narciarskich. Dodatkowo można znaleźć zarówno kask narciarski męski jak i kask narciarski kobiecy. Różnią się one rozmiarami, a także designem. Z drugiej strony jest wiele modeli kasków narciarskich, które są po prostu uniwersalne czyli teoretycznie kask narciarski meski będzie doskonale pasował kobietom.

Tutaj należy przybliżyć budowę dobrych kasków, która składa się z dwóch elementów. Mianowicie mowa o części wewnętrznej oraz części zewnętrznej. Wewnętrzna część kasków narciarskich odpowiada między innymi za minimalizowanie wstrząsów w trakcie niechcianych wypadków w trakcie zjazdu. Ta część to również sprawne wchłanianie wilgoci, które może się sporo zebrać i będzie ona działało niekomfortowo na narciarza. Część zewnętrzna kasku czyli wykonana z twardego materiału ma chronić głowę przy upadkach. Równocześnie, mimo wysokiego poziomu zabezpieczenia jakie dają skorupy kasków narciarskich (wykonane np. z włókien szklanych czy węglowych), kaski powinny być lekkie. Dodatkowo profesjonalny i komfortowy kask narciarski powinien posiadać otwory wentylacyjne i dobre zabezpieczenie na uszy, tzw. twarde ucho.

Kask narciarski z goglami czyli dopasowanie dwóch elementów do siebie. Na rynku oferowanych jest coraz więcej kasków zaprojektowanych w taki sposób, że każdy model gogli będzie do nich pasował. To bardzo istotne gdyż źle dopasowane gogle powodują ogromny dyskomfort, do wnętrza kasku może dostawać się choćby śnieg czy zimne powietrze. Dodatkowo stają się zagrożeniem dla narciarza w trakcie zjazdów. Producenci dodatkowo proponują kaski z szybą, będącą zamiennikiem gogli. Kask z szybką narciarską to kompletny sprzęt, praktycznie odpada sytuacja związana z doborem gogli. Kaski tego typu pozwalają na bezproblemową zmianę szyby, zarówno kiedy zostanie ona uszkodzona lub też w sytuacji wymagającej dopasowania szyby do warunków na stoku (jazda w słońcu lub gdy jest pochmurno).

Jak wybrać kask narciarski?

Zakup kasku narciarskiego to zawsze spory problem. Szczególnie osoby początkujące nie do końca wiedzą, są przekonane jaki kask narciarski wybrać. W kilku zdaniach odpowiemy zatem na pytanie „kask narciarski jak wybrać”.

Budowa, waga kasku ma znaczenie. Twarde kaski będą ciężkie ale równocześnie gwarantują wysoki poziom bezpieczeństwa. Z uwagi na swoją konstrukcję mają znakomity system wentylacji i są one cenione przez osoby bardziej zaawansowane, regularnie korzystające ze stoków narciarskich. Kaski narciarskiego tego typu równocześnie nie dają maksymalnego komfortu użytkowego. Decydując się na kaski narciarskie lekkie komfort użytkowy znacznie się zwiększa lecz minusem będzie na pewno słabsza wentylacja. Jednak osoby mniej doświadczone, nieregularnie uprawiające narciarstwo czy też dzieci powinny postawić na taki rodzaj kasku.

Jaki rozmiar kasku narciarskiego najlepszy? Producenci kasków narciarskich stosują określone oznaczenia dzięki którym wiadomo czy kask jest duży czy też mały. Kask narciarski XXL, a może kask narciarski XL lub kask narciarski S? Można sugerować się tymi rozmiarami jednak najlepiej jest przymierzyć kask, sprawdzić dokładnie jak leży na głowie, jak się zachowuje w trakcie pełnego zapięcia. Zakładający kask narciarski narciarz powinien czuć się w nim pewnie, komfortowo, sprzęt ma być stabilny.

Zapięcie kasku czyli ostatni element do sprawdzenia w trakcie wyborów odpowiedniego sprzętu. Zapięcie nie może uciskać, nie może być dyskomfortowe w użytkowaniu. Dobre zapięcia dają użytkownikowi opcje regulacji jak i również gwarantują, że operowanie nim na stoku, choćby w rękawiczkach nie będzie kłopotliwe.

Jakiej firmy kask narciarski kupić?

Sklepy sportowe, sklepy narciarskie oferują bogaty wybór kasków narciarskich przygotowanych przez renomowane firmy. Wystarczy sprawdzić pierwszy lepszy sklep by znaleźć w nim kategorie takie jak kask narciarski Scott, kask narciarski Martes, kask narciarski K2 czy też kask narciarski Fischer. Cenione produkty to także kask narciarski Quechua czy kask narciarski Bieffe. Przy wyborze wszystko będzie rozbijało się o funkcjonalność kasku, o indywidualne zapotrzebowanie oraz posiadany budżet. Jednoznacznie nie można określić ile wydać na kask narciarski. Ktoś początkujący albo niekoniecznie chcący wydawać setki złotych może spokojnie skorzystać z ofert typu kask narciarski sprzedam. Grunt to zakup kasków narciarskich renomowanych producentów. Ważne również aby zakup nowego kasku narciarskiego realizować w wyspecjalizowanych sklepach narciarskich. To gwarancja nie tylko bezpiecznych zakupów, możliwości nabycia profesjonalnie przygotowanych kasków narciarskich ale również rzetelne doradztwo, podpowiedzi doświadczonych sprzedawców.

Z uwagi na różnorodność modeli kasków narciarskich, oprócz wyboru konkretnych modeli można dopasować do siebie choćby ich kolorystykę. Kask narciarski biały, kask narciarski niebieski, a może kask narciarski zielony? Producenci oferują pełną paletę kolorystyczną, oferują różnego rodzaju wzornictwo. Każdy znajdzie kask narciarski o odpowiednich właściwościach oraz designu.

Spread the love

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *