Jakie gogle narciarskie wybrać? Najlepsze okulary na narty – ranking, opinie

Gogle dla dzieci

 

Gogle dla dorosłych


Jeżdżąc na nartach należy zadbać o bezpieczeństwo. Nie wystarczy samo posiadanie umiejętności, koniecznością jest przygotowanie się do zakupu sprzętów odpowiadających nie tylko za bezpieczną jazdę ale i w pełni komfortową. Gogle na narty będą na pewno niezwykle ważnym sprzętem, trzeba starannie dobierać okulary narciarskie. Będą one przecież chronić narciarza przed opadami śniegu, pędem powietrza, oślepiającym słońcem. Jakie gogle narciarskie kupić? Jak znajdować odpowiedzi na pytania typu gogle narciarskie jak wybrać?

Jakie gogle dla dzieci, jakie gogle narciarskie damskie?

Na wstępie należy dokładnie stwierdzić czym różnią się gogle męskie, jakie gogle narciarskie dla dzieci odpowiednie oraz jak selekcjonować ofertę w kategorii gogle snowboardowe damskie.

Gogle na narty dla dzieci będą posiadały niezwykle wąską ramę. Jak wiadomo twarze dzieci są zdecydowanie smuklejsze, mniejsze od dorosłych, dlatego tutaj wybór nie jest skomplikowany. Gogle narciarskie dla kobiet będą na pewno mniejsze od tych dla mężczyzn jeżeli mowa o ramie. To właśnie męskie gogle narciarskie posiadają największą ramę, co specjalnie nie dziwi, patrząc na budowę męskich twarzy.

Różnorodne właściwości gogli narciarskich

Gogle narciarskie, a może gogle snowboardowe? Niezależnie od użytkowej potrzeby sprzętu, niezależnie od tego czy mają to być gogle damskie, gogle do kasku, trzeba koniecznie zwrócić uwagę na pewne właściwości sprzętu. Przez ostatnie lata technologia w temacie produkcji gogli znacznie się rozwinęła i oferowane są przeróżne modele, różniące się właściwościami.

Gogle korekcyjne czyli wyjście naprzeciw wszystkim narciarzom, którzy mają wadę wzroku. Dzięki odpowiedniej technologii gogle narciarskie korekcyjne pozwalają chronić oczy w trakcie jazdy na nartach, równocześnie nie będą doprowadzały do sytuacji gdy soczewki okularowy były zaparowane. Wystarczy zastosować gogle na okulary korekcyjne, wykorzystać specjalną ramkę korekcyjną i nie pozostaje nic innego jak zaliczanie kolejnych zjazdów.

Gogle fotochrom, co to za pojęcie, co gwarantuje tego typu sprzęt? Gogle narciarskie fotochromatyczne reagują na warunki otoczenia, a dokładniej przyciemniają lub rozjaśniają kiedy zachodzi taka potrzeba, gdy zmieniają się warunki pogodowe na stoku. Obok fotochromu można śmiało ustawić polaryzację. Gogle narciarskie z polaryzacją będą skutecznie reagowały na zjawiska związane z odbijającymi się od lodu czy śniegu promieniami słońca. To zjawisko jest dość niebezpieczne w trakcie zjazdów, dlatego należy się przed nim chronić.

Oprócz powyższych właściwości można natrafić na różne inne ciekawe rozwiązania konstrukcyjne. Gogle narciarskie z kamerą będą idealnym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy pragną udokumentować swoje osiągnięcia w trakcie jazdy na nartach.

Jak dobierać gogle, okulary narciarskie?

Niezależnie czy sięga się po gogle dziecięce, czy poszukiwane będą gogle na okulary, a może gogle snowboardowe narciarskie. Zawsze należy mieć wiedzę odnośnie pewnych parametrów danego urządzenia. Dzięki temu wybór nie będzie problemem, zawsze zakupione zostaną najlepsze gogle narciarskie.

Jakie rozmiary gogli narciarskich? Jak dopasować idealnie dla siebie? Jak już wyżej zostało wspomniane, gogle narciarskie dziecięce będą znacznie różniły się od gogli męskich czy damskich. Należy rozróżniać gogle pod względem wielkości ramy. Są trzy rodzaje ram, mianowicie małe, średnie i duże. Czyli mała rama będzie idealna gdy potrzebne gogle na narty dla dzieci. Średnia może pasować kobietom, natomiast te z dużą ramą są dla osób z większą twarzą lub po prostu dla wszystkich tych którzy cenią sobie nietuzinkowe modele.

Soczewki i ich kolor ma znaczenie. Wybór odpowiednich gogli oparty będzie na kolorystyce soczewek, które muszą pasować do konkretnego światła panującego na stoku. Inne soczewki w goglach w trakcie jazdy za dnia, zupełnie inne gogle sportowe czy gogle narciarskie z maską kiedy jeździ się wieczorem przy sztucznym świetle. Dodatkowo kategorie filtrów mają tutaj również znaczenie. Jak to wszystko zebrać i wybrać optymalne opcje? Przepuszczanie światła czyli pięć rodzajów filtrów. Kolor biały to idealne rozwiązanie do nocnej jazdy. Potrafią przepuszczać do 100% światła. Kolejna kategoria, oznaczona S1 to kolorystyka złota oraz bursztynowa. Według parametrów przepuszczają od 43 do 80% światła. S2 kolory żółte lub pomarańczowe i od 18 do 43# światła. S3 czyli gogle mogą być używane w słoneczny dzień, kolorystyka soczewek: niebieski, czerwony, szary lub brązowy. S4 to kolor czarny i do wykorzystania w niezwykle słoneczne dni.

Złe dopasowanie soczewek, zły dobór oznaczenia filtrów jest niebezpieczny. Mając nawet najlepsze gogle optyczne, gogle sferyczne czy okulary snowboardowe ale nie dopasowany do warunków oświetleniowych zakończy się tragedią. Niedopasowane okulary, gogle na narty będą po prostu nieużyteczne.

Wentylacja gogli narciarskich czyli gwarancja komfortu w trakcie jazdy na nartach. Systemy wentylacyjne w nartach można podzielić na trzy kategorie. Minimalna, średnia oraz wysoka wentylacja. Im wyższy poziom wentylacji tym oczywiście wyższe zabezpieczenie przed parowaniem. Niski system wentylowania nie gwarantuje cudów, gogle mogą parować w przerwach między zjazdami.

Gogle z promocją, a może kompletna wyprzedaż gogli narciarskich

Zapaleni narciarze nie będą raczej poszukiwali tanich gogli, zawsze będą kierowali się jakością, marką. Gogle narciarskie Uvex, a może gogle narciarskie 4f. To gwarancja wysokiej jakości ale i w wielu przypadkach również odpowiedniej ceny. Jak jednak kupować gogle narciarskie? Jak znaleźć najlepszą dla siebie ofertę? Na pewno warto sprawdzać różnego rodzaju tematyczne portale internetowe gdzie często, szczególnie przed sezonem pojawia się ranking gogli narciarskich. Rankingi tego typu grupują gogle dla różnych osób, zarówno ze względu na płeć jak i to w jakim celu potrzebne są konkretne gogle, okulary. Należy również sprawdzać różnego rodzaju wnioski osób regularnie uprawiających narciarstwo. Na hasło gogle narciarskie opinie pojawi się wiele interesujących portali tematycznych czy for internetowych, grupujących narciarzy.

Pojawia się jednak pytanie odnośnie tego czy kupować gogle nowe czy używane? Czy korzystać z takich pomocy jak gogle narciarskie olx, a może zaczekać na gogle narciarskie wyprzedaż? Na pewno dla początkujących, dla nieregularnie szusujących gogle używane mogą być dobrym rozwiązaniem. Niska cena, a w przypadku gdy będzie to markowy sprzęt, również dobra jakość.

Po sezonie warto odwiedzić miejsca takie jak gogle narciarskie sklep, w których to ceny potrafią spaść drastycznie. Wtedy istnieje duża szansa zakupu sprzętu typu gogle Arctica, gogle Scott czy też gogle Rossignol po znacznie niższych cenach.

Czy marka, czy producent ma znaczenie w przypadku gogli?

Oczywiście należy brać pod uwagę, że kupując taki sprzęt narciarski jak gogle warto zwrócić uwagę na to kto go wyprodukował. Na rynku jest cała rzesza renomowanych i profesjonalnych producentów gogli narciarskich. Pod hasłami typu gogle Uvex, gogle 4f, gogle Oakley znaleźć można pewność. Zaufaniem darzone są również takie produkty jak gogle Salomon, gogle Poc czy gogle Carrera. To po prostu gwarancja na to, że sprzęt będzie posiadał odpowiednie właściwości, będzie sprawdzał się w stu procentach i zbyt szybko nie zostanie zniszczony.

Spread the love

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *