Jaki stół do ping ponga, czyli tenisa stołowego? Na co zwracać uwagę?

Spread the love

Zakup stołu do ping ponga to znakomity pomysł. Źródło codziennej rozrywki ale równocześnie możliwość dbania o formę. Wszak gra w tenisa stołowego wymaga odpowiedniej kondycji, szybkich ruchów. Zanim jednak nacieszymy się swoim stołem ping pongowym, powinniśmy wiedzieć jak wybrać odpowiedni, jak nie wyrzucić pieniędzy w błoto, jak wybrać idealny sprzęt.

Rozmiary stołu do ping ponga

Standardowo produkowane stoły do ping ponga posiadają następujące rozmiary: 274 cm długość, 152,5 cm szerokość, 76 cm wysokość. Do tego siatka o wysokości 15,25 cm. To standard i takie właśnie rozmiary otrzyma się na większość stołów do ping ponga. Mamy zatem konkretne rozmiary należy teraz wybrać stoły z dwóch opcji czyli stoły składane lub jednoczęściowe.

Stół jednoczęściowy czy składany?

Skoro mowa o zaletach to warto zwrócić uwagę, że stoły jednoczęściowe są dość lekkie, że są wykonane bez dodatkowych mechanizmów w oparciu o ciężkie materiały. Stoły składane będą zdecydowanie cięższe od tych jednoczęściowych, ale można je w łatwy sposób złożyć i tym sposobem zaoszczędzić miejsca, ustawić w lokalach gdzie jest mała powierzchnia.

Dokąd stół?

Trzeba wiedzieć o tym, że stoły wybierane są również pod kątem miejsca ich przeznaczenia. Czy do domu, czy do klubu, czy do miejsca typu dom kultury. Trzeba brać pod uwagę możliwości metrażu danego pomieszczenia, trzeba brać pod uwagę użytkowanie. Tym sposobem dobiera się zarówno stoły pod kątem rozmiaru jak i materiałów z jakich zostały wykonane, co ma wpływ na jego żywotność. Wiadomym jest, że super profesjonalny stół do ping ponga raczej nie będzie kupowany do prywatnego, domowego użytku. Warto zwrócić jednak uwagę na konkretne jego elementy, czy często spotykany jest choćby plastik.

Jeżeli mowa o miejscu w jakim ma stać stół do tenisa stołowego, to pamiętajmy również o tym, że stoły stricte wewnętrzne raczej nie będą mogły być użytkowane w ogrodzie. Mając standardowy stół, nawet w trakcie upalnego i bezdeszczowego lata, nie warto wystawiać go często na dwór. Materiał może ulegać degradacji z uwagi na działanie różnorodnych warunków atmosferycznych. Na całe szczęście producenci przygotowują również stoły zewnętrzne, które bez obaw można użytkować pod chmurką.

Którzy producenci stołów do ping ponga?

Wybierając stoły do ping ponga pamiętajmy o tym, że na rynku jest coraz więcej producentów. Co ważne, dzisiaj niejako szyją oni sprzęt na miarę czyli idealnie dopasowane dla amatorów, idealnie przygotowane jako stoły ping pongowe treningowe do klubów czy te najbardziej doskonałe, na których grają najlepsi mistrzowie. Warto zapoznać się z kilkoma różnorodnymi stołami do ping ponga, na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

Polecane modele stołów

Spokey Pro School

Na początku coś ze średniej półki, bo tak bym określił właśnie ten stół do tenisa stołowego. Pro School Spokey to nic innego jak znakomite rozwiązanie dla wszystkich tych którzy nie tylko pragną korzystać ze stołu ping pongowego w ramach własnej, domowej rozrywki. Sprawdzi się również jako urządzenie w takich miejscach jak domy kultury, miejsca rozrywki, ośrodki wczasowe, sale gimnastyczne, zaryzykuje tezę, że w szkołach też sobie da radę, mimo iż może będzie tam często użytkowany. Ale przejdźmy do dokładniejszych informacji, do faktów które mają przekonać niezdecydowanych.

Na plus znakomita konstrukcja urządzenia, niezwykle wytrzymała, dodatkowo wzmocniona tak, że wielogodzinne rozgrywki ping ponga na pewno nie wpłyną ujemnie na jego właściwości początkowe. Do tego stół posiada prosty system ustawiania poziomu, dzięki czemu nie problemów z prawidłowym jego zaadaptowaniem do warunków różnego rodzaju, prawidłowym ustawieniem.

Naturalnie odradzamy grę w ping pong na zewnątrz, akurat atrakcji atmosferycznych raczej nie zniesie zbyt dobrze. Cena nie wygórowana i mamy znakomite centrum aktywnej rozrywki.

[ Sprawdź cenę w sklepie ]

Allright Zefir

Zacznijmy od tego, że Allright to marka doskonale znana wszystkim fanatykom gry w ping ponga. Ci którzy spotykali się z różnego rodzaju strojami doskonale cenią sobie właśnie produkcję tej firmy. Nie ma tutaj znaczenia czy mowa o stołach dedykowanych na imprezy mistrzowskie, kosztujące tysiące złotych, czy też wybiera się coś skromniejszego, jak właśnie opisywany stół Zefir. Zawsze ma się pewność, że produkty Allright posiadają znak jakości. Szczerze to napiszę – stół dedykowany amatorom rozrywki tenisowej, sprzęt który powinien stanąć w każdym z domów gdzie planuje się granie w ping pong. Wymiary Allright Zefir są standardowe czyli 274 x 152,5 x 76 cm, natomiast na uwagę zasługuje jego waga, zaledwie 66 kg. Stół z uwagi na wyposażenie aż w 8 kółek ruchomych, gdzie połowa posiada niezbędne blokady jest naprawdę banalny w przestawianiu, nie sprawia żadnych trudności, nie grozi żadnym wypadkiem. Czyli niska waga plus znakomicie rozwiązany system ruchomych kółek. Doskonałe rozwiązanie konstrukcyjne, na które mało którzy z kupujących zwracają uwagę.

[ Sprawdź cenę w sklepie ]

Cornilleau Sport 500 Indoor

Ping pong na tym stole? Poczuj się jak prawdziwa gwiazda, poczuj się jak mistrz olimpijski, zostań czołowym graczem tenisa stołowego na świecie! Tak można było napisać w ramach promocji tego stołu, tak powinien to wykonać copywriter przygotowujący kampanię reklamową francuskiego stołu do ping ponga Sport 500 Indoor Cornilleau. I właściwie musiałbym się z takim komunikatem w pełni zgodzić. Bo stół jest wykonany z doskonałych materiałów co gwarantuje wielogodzinne, tygodniowe, wielomiesięczne „nasiadówy” przy rakietkach i piłeczkach do ping ponga. Otrzymujemy wysoką klasę wykonania, bo certyfikat producenta czyli klasa C to sygnał, że stół przygotowany z myślą o graczach amatorach, ale takich którym zależy nie tylko na dobrym sprzęcie do grania, ale również na warunkach związanych z jakością stołu. Wszak im lepszy jakościowo stół, tym lepiej można ćwiczyć różnego rodzaju zagrywki, rozwiązania w trakcie gry w ping ponga. Pragnę zaznaczyć, że mowa tutaj o pełnej produkcji we Francji. W wielu przypadkach dostarczane stoły zostały przygotowane w dalekich krajach azjatyckich, bogatych co prawda w tradycje ping ponga ale jeżeli mowa o produkcji to jeszcze trochę czasu potrzeba by dobić do światowych liderów.

P.S. Stół niezwykle funkcjonalny, prosto można go złożyć i przechowywać nie martwiąc się o przestrzeń.

[ Sprawdź cenę w sklepie ]

Sponeta 3-46i

Ceniona, znana marka produkująca stoły do ping ponga i do tego oferująca sprzęt w przystępnej cenie? Poznajcie coś co zwane jest Sponeta 3-46i.

Stół wykonany w sposób idealny, z doskonałych materiałów, odpowiednia grubość i do tego pewność, że nawet długie treningi czy potyczki ze znajomymi nie dadzą mu się we znaki. Co ważne w przypadku stołów do ping ponga czyli kółka. Tutaj mamy do czynienia z solidnymi elementami, transport stołu bez obaw w dowolne miejsce (oczywiście takie gdzie się zmieści), bez jakichkolwiek niemiłych niespodzianek. Oczywiście stół składany zatem tym bardziej poleca się go do domów, nie sprawi trudności dorosłym czy młodzieży. Zalecam zastanowienie się właśnie nad takim stołem ze względu na to, iż mamy tutaj do czynienia z idealną korelacją pomiędzy ceną, a jakością. Po prostu wiemy za co płacimy, na pewno nie stracimy inwestując w 3-46i Sponeta, a może przy okazji wyrośnie jakiś mistrz olimpijski.

[ Sprawdź cenę w sklepie ]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *