Kategorie

Dostawa

transport24h

Platforma Ratalna

Kup na raty!

Yamaha Grandtouch GT-2

  • W magazynie: 0 szt.
  • Dostępność: do 7 dni do 7 dni
  • Producent: Yamaha
  • Poleć produkt

Yamaha Grandtouch GT-2- fortepian cyfrowy.

Jako pierwsze tego typu instrumenty na świecie, fortepiany Gran Touch oferują wszystkie zalety instrumentu cyfrowego, posiadając jednocześnie mechaniczną klawiaturę taką, jak w tradycyjnych fortepianach Yamahy, oraz brzmienie koncertowego fortepianu Yamaha.

88 klawiszy, 3 pedały (środkowy pedał: sostenuto)

Szerokość: 149 cm 
Długość: 88 cm 
Wysokość: 97 cm 
Waga: 109 kg

Mechanizm i klawiatura fortepianu akustycznego

Klawiatury fortepianów firmy Yamaha są cenione przez profesjonalistów za ich niezrównaną czułość i szybkość reakcji. Teraz te same właściwości posiadają nasze instrumenty cyfrowe. Dzięki wykorzystaniu mechanizmu tradycyjnego fortepianu, GranTouch firmy Yamaha oferuje pełne, naturalne brzmienie i nieograniczone możliwości wyrażania ekspresji. 

Zaawansowane czujniki optyczne

Specjalne czujniki klawiszy, zaprojektowane na potrzeby serii Gran Touch, nieustannie współpracują z czujnikami prędkości młoteczków, co umożliwia precyzyjne wychwycenie najsubtelniejszych niuansów gry. Czujniki pedałów, stale odczytujące najdrobniesze zmiany, są dopełnieniem systemu i zapewniają wierne odtworzenie każdego ruchu pianisty. 

Wspaniałe cyfrowe brzmienie

GT2 został zaprojektowany wyłącznie jako cyfrowy fortepian, dzięki czemu udało nam się stworzyć brzmienie fortepianu akustycznego najwyższej jakości. Sample zostały nagrane w systemie stereo z wykorzystaniem najlepszego fortepianu koncertowego firmy Yamaha, CFIIIS. Dzięki użyciu 30 MB pamięci dźwięk jest o wiele pełniejszy niż w standardowych pianinach cyfrowych. GT2 potrafi dokładnie odtworzyć charakterystyczny pogłos, który powstaje przy użyciu pedału forte, z uwzględnieniem efektu półpedału. Unowocześniony wewnętrzny system audio, wyposażony w sześć trójdrożnych głośników i 60-watowy wzmacniacz na każdy kanał, dostarcza bogate i głębokie brzmienie. 

Elegancki, oszczędny design

GT2 nie tylko brzmi jak fortepian, tak samo też wygląda. Stylowe zaokrąglenia, eleganckie wykończenie i staranne ręczne wykonanie przypominają pełne wdzięku tradycyjne instrumenty. Nakrywa górna posiada dwa poziomy regulacji, co rozszerza brzmienie i nadaje instrumentowi profesjonalny wygląd. Ponad połowę krótszy i prawie o połowę lżejszy od najmniejszego fortepianu akustycznego firmy Yamaha, GT2 wygląda gustownie w małych pomieszczeniach i jest znacznie bardziej mobilny. 

Unikalne właściwości cyfrowego instrumentu

GT2 został zaprojektowany, aby dostarczyć jak najwięcej właściwości fortepianu akustycznego jednocześnie nie tracąc unikalnych cech cyfrowego instrumentu. Możesz kontrolować poziom dźwięku lub wykorzystać słuchawki, aby grać w każdym miejscu i o każdej porze nie przeszkadając nikomu. GT2 jest wyposażony w system symulujący różne warunki akustyczne. Nie wymaga strojenia i posiada regulację wysokości dźwięku, abyś mógł dostroić się do innych instrumentów. Dzięki wejściom MIDI i AUX masz bezpośredni dostęp do świata muzyki elektronicznej.