Jakie głośniki bezprzewodowe wybrać? Które najlepsze?

Głośniki bezprzewodowe cieszą się coraz większym wzięciem. Nie ma w tym nic dziwnego, wszak po co komu plątanina kabli, po co inwestować w głośniki które jakoś specjalnie nie podnoszą jakości dźwięku. Co najlepsze, po co kupować sprzęt grający jak możemy za pomocą odtwarzacza MP3 czy też telefonu puszczać muzykę przez takie głośniki. Praktycznie wszędzie można zrobić imprezę bez większych problemów logistycznych, można posłuchać sobie głośno muzyki. Ale zawsze w takich sytuacjach pojawia się sakramentalne pytanie – jak wybierać głośniki bezprzewodowe, na jakie aspekty zwrócić uwagę?

System połączenia sprzętu z głośnikami

Skoro bezprzewodowe to muszą korzystać z określonego systemu komunikacji. W tym momencie na rynku mamy urządzenia typu głośniki bezprzewodowe korzystające z kilku systemów komunikacji. Zalicza się do nich Wi-Fi czyli doskonale znane nam rozwiązanie które używane jest do korzystania choćby z internetu. Bluetooth to najpopularniejsza forma komunikacji, najchętniej wykorzystywana. O tyle dobre, że po prostu ustawiamy urządzenie z muzyką i możemy, mimo lecących nut, dalej z niego korzystać. AirPlay to system dla użytkowników mających sprzęt Apple.

Bezprzewodowe czyli skąd energia?

Skoro mamy urządzenia w pełni bezprzewodowe to w skąd czerpana będzie energia do ich prawidłowego działania? Naturalnie można doładować takie głośniki bezprzewodowe za pomocą portów USB. Niektóre z urządzeń są w zestawach z akumulatorami lub wymiennymi bateriami. Ostatnia możliwość to po prostu ładowanie za pomocą kabla podłączonego do kontaktu. I to cała tajemnica zasilania głośników. Naturalnie kiedy ma się urządzenie na odpowiednie baterie to przed zakupami radzimy dokładnie sprawdzić ile może działać. Bo głupio będzie zabrać taki sprzęt na spotkanie w gronie przyjaciół i po kilkunastu minutach pozostać bez muzyki.

Niech moc będzie z Wami!

Wszyscy marzący o potężnej mocy głośników bezprzewodowych mogą położyć się spać. Z uwagi na swoją konstrukcję urządzenia te niestety nie sprawią, że obudzimy wszystkich sąsiadów puszczając muzykę na cały regulator. Należy sobie zdać sprawę, że maksymalna wielkość mocy takich głośników to 20 W. Szczególnie kiedy mowa o sprzęcie ogólnodostępnym. Naturalnie i zdarzają się sprzęty mocniejsze, jednak często wynika to z rzemieślniczych przeróbek ich właścicieli.

Wielofunkcyjność możliwa

Jak oczywiście wiadomo nowoczesne sprzęty elektroniczne posiadają różnego rodzaju możliwości związane z innymi funkcjami niż to do czego zostały przeznaczone. Warto więc zapoznać się dokładnie z dodatkami w jakie wyposażone są konkretne modele głośników bezprzewodowych. Jeżeli sprzęt jest wyposażony choćby w mini USB to dzięki temu istnieje możliwość ładowania telefonu w trakcie puszczania muzyki. Oznaczenie AUX to nic innego jak możliwość podłączenia wielu innych urządzeń, nie ograniczamy się jedynie do naszych smartfonów. Kiedy widzimy że głośniki bezprzewodowe posiadają oznaczenie na kartę SD to polecamy bliżej zainteresować się tematem. W wyniku tego możemy podłączyć kartę SD.

Dwa ciekawe, dobre i tanie modele głośników bezprzewodowych

Chcemy na zakończenie pokrótce opisać dla was dwa modele głośników bezprzewodowych. Mianowicie wytypowaliśmy w przystępnych cenach sprzęt marki Sony oraz JBL.

Głośnik JBL GO czyli wydatek tylko 120 złotych, a spore możliwości jak na taki model. Na pewno to urządzenie dla spokojnych słuchaczy, osób które przykładowo długo podróżują. Czyli mamy tutaj z jednej strony odpowiednie wymiary, nie są to wielkie głośniki. Z drugiej strony należy mieć na uwadze, że tego typu głośnik ma moc 3W czyli imprezy dla trzystu osób raczej nie urządzimy przy jego możliwościach.

Drugi w kategorii głośników bezprzewodowych, takich na sam początek jest produkt Sony SRS-XB3. Jego cena to ponad 600 złotych jednak naprawdę warto i to z wielu powodów. Urządzenie jest odporne na wszelkiego rodzaju zachlapania czyli możemy bez obaw pozostawić je na imprezie. Firma Sony wyposażyła do w rewelacyjny system Extra Bass co oznacza maksymalne efekty podczas słuchania muzyki z naciskiem na mocne basy czy też elektronicznej. I na koniec najlepsze. W pełni naładowany sprzęt jest w stanie pracować całą dobę. Tak dokładnie, przez 24 godziny.

Spread the love

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *